• +62 21 579 36022

  • info@sportama.com

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)

Date:
31 January 2020 - 02 February 2020
Venue :
THE SULTAN HOTEL & RESIDENCE TENNIS COMPLEX JALAN GATOT SUBROTO, JAKARTA
Contact :
+6221 57936022
Web :
www.sportama.com
Registration :
BY ONLINE SYSTEM AT THE WEBSITE : WWW.SPORTAMA.COM
Deadline :

TUESDAY, JANUARY 28, 2020 AT 6.00 PM (for U10,U12,U14,U16-18)

FRIDAY, JANUARY 31, 2020 AT 6.00PM (for U8)

Fee :

IDR 350.000 / PERSON (U10,U12,U14,U16-18)

IDR 300.000 / PERSON (U8)

ENTRY FEE PAYMENT MUST BE TRANSFERED TO :

BANK BNI

ACCOUNT NO. 0324729718

PT.SPORT NUSANTARA MANAGEMENT

Divisions:

U8 : BORN ON / AFTER JANUARY 01, 2012

U10 : BORN ON / AFTER JANUARY 01, 2010

U12 : BORN ON / AFTER JANUARY 01, 2008

U14 : BORN ON / AFTER JANUARY 01, 2006

U16-18 : BORN ON / AFTER JANUARY 01, 2002

Schedule of play :

DRAW AND SCHEDULE OF PLAY WILL BE POSTED AT THE WEBSITE : WWW.SPORTAMA.COM ON THURSDAY, JANUARY 30, 2020 AT NOON.

DRAW FOR U8 WILL BE POSTED ON SATURDAY, 1 FEBRUARY, 2020 AND THE MATCH WILL BE PLAYED ON SUNDAY MORNING (STARTING AT 9.00AM) 

Registration has been closed

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Kane Andersen Wibowo
2 Brennan Eagan Wiyanto Sportama
3 Declan Zachary Tjoi
4 Maximus Huang Tirtawigoena
5 Ace Dylan The sportama
6 Ethan Asaki Leman
7 Matthew Oliver Tatangsurja
8 Yuta Hamada
9 Nicholas Diorito One tennis Academy
10 Derek Jenson Tanuwijaya STI
11 Darren Darsono STI
12 James Darsono STI
13 Kenneth Nicholas Tene
14 Bradley William STI

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Oliver Kenzo Tan
2 Muhammad Farhan Kaltara
3 Liam J. Gunawan
4 Jonathan William Lesmana
5 Rafael Luis Saputra Sportama
6 Zachary Colton JITA
7 David Nursalim JITA
8 Warren Russell Gunawan No club
9 James Benedict Tan
10 Frederick Richard Wijaya DKI
11 Dominic Walujo Sportama

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Muhamad Ikhsan Al Fathdry
2 Gerry Karnady Lucky Tennis School
3 Shawn Alamsyah
4 Rifki Dias Setiaji Toto TC, DKI
5 Justin Ferry Franklin RockStar Gym
6 Ethan Jake Frans DKI - STI
7 M.farhan
8 Phillipe Bawono Sportama
9 Jacob Roddick JITA
10 Niki Resya Wardana JITA
11 Bagas Arkananta Putrajati JITA
12 Titouan Parrod JITA
13 Abimanyu Aditya Prana Bunge Nahor Tennis
14 Revano Rhodez Ramma
15 Justin Suryadi sportama
16 Samuel Putra Toratio Ramma JITA
17 Hirzi Rafatin Zafran JITA
18 Matthew Oren Su ONE TENNIS ACADEMY
19 Keanu Sinclair Liem Admiral/Fiks Bandung
20 Reaven Rio Suryana RTC
21 Marc Joe Sutisna Sportama

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Rafalentino Da Costa JITA DKI
2 Rafa Jeconia Verdasco Babel
3 Jaden Elliott
4 M.Mouressi Urwah Muqorib JITA
5 Bixenta Adzkaa Feisal Rockstar Gym Jakarta
6 Bryan Suryadi sportama
7 Darl Matthew Widjaja
8 Paul Jason Sutisna Sportama
9 Gardan Hermawan DKI
10 Raphael Rio Suryana

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Jesua Marchello Beauchamp Tahu Bali
2 Josua Marchello Beauchamp Tahu Bali
3 Joshua Eldridge Jusuf One Tennis Academy
4 Wong Ara Dewanata Lahat tennis
5 Jaydon Barki DKI - STI
6 Bagus Sandika Yusaka Bogor-STI
7 Marshal Ryanditama Rizki Laksono private
8 Ammar Pradira Putra YBTA
9 Arviansyah Galih Indramayu
10 Valentino Bagas Kurniadhika Lebak Lestari Tennis Camp
11 Ahmad Fauzan Cirebon - jita
12 Jojo Indradewa lewis
13 Razan Dhawy Atmaja DKI - JITA
14 Marc Gabriel Sasetia JITA

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Adrian Maulana
2 Louis Maha Viro Deo Tarigan DKI - STI
3 Muhammad Fedrian Banjar
4 Jason Halim Bandung
5 Samuel Stanley Zhou
6 Akash Karekatte
7 Audric Madyapanna Sportama
8 Mousa Khalil Ayesh Bunge Nahor Tennis Program
9 M.Sulthan Shadiq Ramadhan Bogor
10 Sulistyo Wibowo Lebak lestari club

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Kara Akiko Suliawan
2 Kate Narumi Suliawan
3 Quorra Princy Banjarmasin (Kalsel)
4 Marjorie Indra
5 Roselin Wijaya DKI
6 Bianca Prue
7 Aubree Kadir DKI
8 Rachelle H
9 Sekar Anjani Syahira

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Quorra Princy
2 Rachelle Hartono
3 Isabel Karjono
4 Roselin Wijaya
5 Faith Auditeur Sridjaja Sportama

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Claire Jane Tumbuan Kwok SPORTAMA
2 Benedicta Edwina Theodorius Bandung - wibowo tc
3 Joyceline Darryl Mangunsong Babel
4 Atalia Teste DKI-Jita
5 Keisha Allison Halim Bandung
6 Cleantha Vanozza Feisal Rockstar Gym Jakarta
7 Karen Yap Sportama
8 Sheikha Adelyna Soares Zetec Serang
9 Hagia Sofhia DKI
10 Sofia Grace Santosa AD Tennis Academy

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Koreena Agun Hickey JITA
2 Ivanna Tuma Joy Canesa
3 Hope Putri Toratio Ramma JITA
4 Mischka Sinclaire Goenadi KTKG
5 Marvena Maulida Serang-banten
6 Quirina Trea Bandung, admiral /fiks
7 Novita Gita Purwasih Bekasi
8 Angella Zhou

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Sheryl Natalie Halim Bandung
2 Najla Aufa Mecca JITA/Tangerang
3 Shinar Zahra Bandung
4 Cylova Zuleyka Hukmasabiyya Serang-Jita
5 Lulwa Naswardhani
6 Clarinta Kyara Feisal
7 Kayla Ruth Santosa
8 Rana Azzahra Leksana
9 Ayane Ninomiya JITA
10 Sameera Talwar
11 Zelda Gracia Muttaqin
12 Saqila Rahma Silvia Fitri
13 Alaia Afief
14 Tiara Regita Palembang

MAIN DRAW

POS PLAYER Club / Kota / Provinsi
1 Justmin Da Costa JITA DKI
2 Ayoka Tamtiara Baely BSJ and JTA
3 Enya Liu Alford
4 Keila Mangesti Paath Depok - LLTC
5 Gemintang Jannah D W
6 Fegaing Tuma Queen Mabel Klub Tenis Kelapa Gading
7 Nicole Isman LLTC (Lebak Lestari Tennis Camp) Sonny Ratag
8 Atiqah Putri BR Tarigan
9 Atiqah Putri BR Tarigan DKI

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)
U10 Green Boys

  • 1
  • Titouan Parrod

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Revano Rhodez Ramma

  • 4
  • 4
  • -
  • 4
  • Reaven Rio Suryana

  • 0
  • 0
  • -
  • 5
  • M.farhan

  • 1
  • 2
  • -
  • 6
  • Abimanyu Aditya Prana

  • 4
  • 4
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Zach Arsa Soelistyo

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Keanu Sinclair Liem

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Gerry Karnady

  • 4
  • 4
  • -
  • 12
  • Jacob Roddick

  • 0
  • 0
  • -
  • 13
  • Justin Ferry Franklin

  • -
  • -
  • -
  • 14
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Justin Suryadi

  • -
  • -
  • -
  • 17
  • Samuel Putra Toratio Ramma

  • -
  • -
  • -
  • 18
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 19
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 20
  • Rifki Dias Setiaji

  • -
  • -
  • -
  • 21
  • Niki Resya Wardana

  • 4
  • 4
  • -
  • 22
  • Muhamad Ikhsan Al Fathdry

  • 0
  • 1
  • -
  • 23
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 24
  • Ethan Jake Frans

  • -
  • -
  • -
  • 25
  • Matthew Oren Su

  • -
  • -
  • -
  • 26
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 27
  • Hirzi Rafatin Zafran

  • 5
  • 4
  • -
  • 28
  • Marc Joe Sutisna

  • 3
  • 1
  • -
  • 29
  • Phillipe Bawono

  • 4
  • 4
  • -
  • 30
  • Shawn Alamsyah

  • 0
  • 1
  • -
  • 31
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 32
  • Bagas Arkananta Putrajati

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Titouan Parrod

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Revano Rhodez Ramma

  • -
  • 1
  • -
  •  
  • Abimanyu Aditya Prana

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Zach Arsa Soelistyo

  • -
  • 5
  • -
  •  
  • Keanu Sinclair Liem

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Gerry Karnady

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Justin Ferry Franklin

  • -
  • 2
  • -
  •  
  • Justin Suryadi

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Samuel Putra Toratio Ramma

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Rifki Dias Setiaji

  • -
  • 2
  • -
  •  
  • Niki Resya Wardana

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Ethan Jake Frans

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Matthew Oren Su

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Hirzi Rafatin Zafran

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Phillipe Bawono

  • -
  • 5
  • -
  •  
  • Bagas Arkananta Putrajati

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Titouan Parrod

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Abimanyu Aditya Prana

  • -
  • 1
  • -
  •  
  • Keanu Sinclair Liem

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Justin Suryadi

  • -
  • 2
  • -
  •  
  • Samuel Putra Toratio Ramma

  • -
  • 3
  • -
  •  
  • Ethan Jake Frans

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Matthew Oren Su

  • -
  • 2
  • -
  •  
  • Bagas Arkananta Putrajati

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Titouan Parrod

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Keanu Sinclair Liem

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Ethan Jake Frans

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Bagas Arkananta Putrajati

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Titouan Parrod

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Bagas Arkananta Putrajati

  • -
  • 5
  • -

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)
U12 Boys

  • 1
  • M Mouressi Urwah Muqorib

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Bryan Suryadi

  • 1
  • 4
  • -
  • 4
  • Darl Matthew Widjaja

  • 6
  • 6
  • -
  • 5
  • Rafa Jeconia Verdasco

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Paul Jason Sutisna

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • 1
  • 4
  • -
  • 10
  • Raphael Rio Suryana

  • 6
  • 6
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Jaden Elliott

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Gardan Hermawan

  • -
  • -
  • -
  • 14
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Rafalentino Da Costa

  • -
  • -
  • -
  •  
  • M Mouressi Urwah Muqorib

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Darl Matthew Widjaja

  • 0
  • 1
  • -
  •  
  • Rafa Jeconia Verdasco

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Paul Jason Sutisna

  • 1
  • 2
  • -
  •  
  • Raphael Rio Suryana

  • 0
  • 2
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Gardan Hermawan

  • 1
  • 0
  • -
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • M Mouressi Urwah Muqorib

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Rafa Jeconia Verdasco

  • 2
  • 1
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • 1
  • 1
  • -
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • M Mouressi Urwah Muqorib

  • 0
  • 4
  • 12
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • 4
  • 1
  • 10

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)
U14 Boys

  • 1
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Wong Ara Dewanata

  • 7
  • 4
  • 10
  • 4
  • Razan Dhawy Atmaja

  • 5
  • 6
  • 7
  • 5
  • Jojo Indradewa

  • 4
  • 4
  • -
  • 6
  • Jesua Marchello Beauchamp Tahu

  • 0
  • 1
  • -
  • 7
  • Ammar Pradira Putra

  • -
  • Ret
  • -
  • 8
  • Jaydon Barki

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Joshua Eldridge Jusuf

  • 6
  • 6
  • -
  • 10
  • Marc Gabriel Sasetia

  • 3
  • 3
  • -
  • 11
  • Marshal Ryanditama Rizki Laksono

  • 3
  • 2
  • -
  • 12
  • Bagus Sandika Yusaka

  • 6
  • 6
  • -
  • 13
  • Arviansyah Galih

  • -
  • Ret
  • -
  • 14
  • Josua Marchello Beauchamp Tahu

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Ahmad Fauzan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • 5
  • 2
  • -
  •  
  • Wong Ara Dewanata

  • 4
  • 0 (ret)
  • -
  •  
  • Jojo Indradewa

  • 4
  • 5
  • -
  •  
  • Jaydon Barki

  • 0
  • 3
  • -
  •  
  • Joshua Eldridge Jusuf

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Bagus Sandika Yusaka

  • 2
  • 1
  • -
  •  
  • Josua Marchello Beauchamp Tahu

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Ahmad Fauzan

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • 1
  • 4
  • 10
  •  
  • Jojo Indradewa

  • 4
  • 1
  • 8
  •  
  • Joshua Eldridge Jusuf

  • 2
  • 1
  • -
  •  
  • Ahmad Fauzan

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • 4
  • 5
  • -
  •  
  • Ahmad Fauzan

  • 2
  • 3
  • -

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)
U16-18 Boys

  • 1
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • M.Sulthan Shadiq Ramadhan

  • 6
  • 6
  • -
  • 4
  • Samuel Stanley Zhou

  • 0
  • 0
  • -
  • 5
  • Jason Halim

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Muhammad Fedrian

  • 6
  • 4
  • 10
  • 8
  • Mousa Khalil Ayesh

  • 2
  • 6
  • 3
  • 9
  • Adrian Maulana

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Sulistyo Wibowo

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Akash Karekatte

  • -
  • -
  • -
  • 14
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Audric Madyapanna

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • 5
  • 4
  • 12
  •  
  • M.Sulthan Shadiq Ramadhan

  • 3
  • 5
  • 10
  •  
  • Jason Halim

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Muhammad Fedrian

  • 1
  • 0
  • -
  •  
  • Adrian Maulana

  • -
  • Ret
  • -
  •  
  • Sulistyo Wibowo

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Akash Karekatte

  • -
  • Ret
  • -
  •  
  • Audric Madyapanna

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • 5
  • 4
  • -
  •  
  • Jason Halim

  • 4
  • 1
  • -
  •  
  • Sulistyo Wibowo

  • 4
  • 1
  • 9
  •  
  • Audric Madyapanna

  • 0
  • 4
  • 11
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • 5
  • 5
  • -
  •  
  • Audric Madyapanna

  • 3
  • 3
  • -

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)
U10 Green Girls

  • 1
  • Keisha Allison Halim

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Benedicta Edwina Theodorius

  • -
  • 5
  • -
  • 4
  • Claire Jane Tumbuan Kwok

  • -
  • 6
  • -
  • 5
  • Joyceline Darryl Mangunsong

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Atalia Teste

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Hagia Sofhia

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Sofia Grace Santosa

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Cleantha Vanozza Feisal

  • -
  • 0
  • -
  • 14
  • Karen Yap

  • -
  • 6
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Sheikha Adelyna Soares

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Keisha Allison Halim

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Claire Jane Tumbuan Kwok

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Joyceline Darryl Mangunsong

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Atalia Teste

  • -
  • 2
  • -
  •  
  • Hagia Sofhia

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Sofia Grace Santosa

  • -
  • 5
  • -
  •  
  • Karen Yap

  • -
  • 2
  • -
  •  
  • Sheikha Adelyna Soares

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Keisha Allison Halim

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Joyceline Darryl Mangunsong

  • -
  • 3
  • -
  •  
  • Hagia Sofhia

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Sheikha Adelyna Soares

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Keisha Allison Halim

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Sheikha Adelyna Soares

  • -
  • 1
  • -

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)
U12 Girls

  • 1
  • Novita Gita Purwasih

  • 4
  • 4
  • -
  • 2
  • Koreena Agun Hickey

  • 0
  • 0
  • -
  • 3
  • Mischka Sinclaire Goenadi

  • 4
  • 4
  • -
  • 4
  • Angella Zhou

  • 0
  • 0
  • -
  • 5
  • Quirina Trea

  • 4
  • 4
  • -
  • 6
  • Hope Putri Toratio Ramma

  • 1
  • 0
  • -
  • 7
  • Ivanna Tuma Joy Canesa

  • 1
  • 0
  • -
  • 8
  • Marvena Maulida

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Novita Gita Purwasih

  • 5
  • 4
  • -
  •  
  • Mischka Sinclaire Goenadi

  • 3
  • 1
  • -
  •  
  • Quirina Trea

  • 4
  • 3
  • -
  •  
  • Marvena Maulida

  • 5
  • 5
  • -
  •  
  • Novita Gita Purwasih

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Marvena Maulida

  • 0
  • 0
  • -

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)
U14 Girls

  • 1
  • Cylova Zuleyka Hukmasabiyya

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Clarinta Kyara Feisal

  • 1
  • 4
  • -
  • 4
  • Kayla Ruth Santosa

  • 4
  • 5
  • -
  • 5
  • Sheryl Natalie Halim

  • 0
  • 0
  • -
  • 6
  • Sameera Talwar

  • 4
  • 4
  • -
  • 7
  • Alaia Afief

  • 4
  • 5
  • -
  • 8
  • Saqila Rahma Silvia Fitri

  • 0
  • 4
  • -
  • 9
  • Najla Aufa Mecca

  • 0
  • 0
  • -
  • 10
  • Lulwa Naswardhani

  • 4
  • 4
  • -
  • 11
  • Shinar Zahra

  • 4
  • 5
  • -
  • 12
  • Zelda Gracia Muttaqin

  • 2
  • 3
  • -
  • 13
  • Ayane Ninomiya

  • 4
  • 4
  • -
  • 14
  • Rana Azzahra Leksana

  • 2
  • 1
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Tiara Regita

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Cylova Zuleyka Hukmasabiyya

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Kayla Ruth Santosa

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Sameera Talwar

  • 4
  • 5
  • -
  •  
  • Alaia Afief

  • 0
  • 3
  • -
  •  
  • Lulwa Naswardhani

  • 1
  • 2
  • -
  •  
  • Shinar Zahra

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Ayane Ninomiya

  • 2
  • 1
  • -
  •  
  • Tiara Regita

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Cylova Zuleyka Hukmasabiyya

  • 4
  • 3
  • 8
  •  
  • Sameera Talwar

  • 2
  • 5
  • 10
  •  
  • Shinar Zahra

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Tiara Regita

  • 2
  • 0
  • -
  •  
  • Sameera Talwar

  • -
  • Ret
  • -
  •  
  • Shinar Zahra

  • -
  • -
  • -

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)
U16-18 Girls

  • 1
  • Keila Mangesti Paath

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Ayoka Tamtiara Baely

  • -
  • Ret
  • -
  • 3
  • Atiqah Putri Br Tarigan

  • 4
  • 4
  • -
  • 4
  • Enya Liu Alford

  • 1
  • 1
  • -
  • 5
  • Nicole Isman

  • 4
  • 4
  • -
  • 6
  • Fegaing Tuma Queen Mabel

  • 0
  • 2
  • -
  • 7
  • Gemintang Jannah D W

  • 0
  • 0
  • -
  • 8
  • Justmin Da Costa

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Keila Mangesti Paath

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Atiqah Putri Br Tarigan

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Nicole Isman

  • 2
  • 0
  • -
  •  
  • Justmin Da Costa

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Keila Mangesti Paath

  • 4
  • 5
  • -
  •  
  • Justmin Da Costa

  • 2
  • 3
  • -

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)
U10 orange balls

  • 1
  • Warren Russell Gunawan

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Zachary Colton

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Roselin Wijaya

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Oliver Abiel Soelistyo

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Rachelle Hartono

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Oliver Kenzo Tan

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Dominic Walujo

  • -
  • -
  • -
  • 14
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Muhammad Farhan

  • -
  • -
  • -
  • 17
  • Quorra Princy

  • -
  • -
  • -
  • 18
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 19
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 20
  • Rafael Luis Saputra

  • -
  • -
  • -
  • 21
  • David Nursalim

  • -
  • -
  • -
  • 22
  • James Benedict Tan

  • -
  • ret
  • -
  • 23
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 24
  • Faith Auditeur Sridjaja

  • -
  • -
  • -
  • 25
  • Frederick Richard Wijaya

  • -
  • -
  • -
  • 26
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 27
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 28
  • Isabel Karjono

  • -
  • -
  • -
  • 29
  • Jonathan William Lesmana

  • -
  • -
  • -
  • 30
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 31
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 32
  • Liam J. Gunawan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Warren Russell Gunawan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Zachary Colton

  • -
  • ret
  • -
  •  
  • Roselin Wijaya

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Oliver Abiel Soelistyo

  • -
  • 3
  • -
  •  
  • Rachelle Hartono

  • -
  • ret
  • -
  •  
  • Oliver Kenzo Tan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Dominic Walujo

  • -
  • ret
  • -
  •  
  • Muhammad Farhan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Quorra Princy

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Rafael Luis Saputra

  • -
  • ret
  • -
  •  
  • David Nursalim

  • -
  • 1
  • -
  •  
  • Faith Auditeur Sridjaja

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Frederick Richard Wijaya

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Isabel Karjono

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Jonathan William Lesmana

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Liam J. Gunawan

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Warren Russell Gunawan

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Roselin Wijaya

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Oliver Kenzo Tan

  • -
  • 1
  • -
  •  
  • Muhammad Farhan

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Quorra Princy

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Faith Auditeur Sridjaja

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Frederick Richard Wijaya

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Liam J. Gunawan

  • -
  • 1
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Roselin Wijaya

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Muhammad Farhan

  • -
  • 2
  • -
  •  
  • Quorra Princy

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Frederick Richard Wijaya

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Roselin Wijaya

  • -
  • 1
  • -
  •  
  • Quorra Princy

  • -
  • 4
  • -

SPORTAMA JUNIOR SUPER SERIES & MASTER I - 2020 (NATIONAL JUNIOR TOURNAMENT & UTR POINT)
U8 Red

Group A
No Name Kane Andersen Wibowo Darren Darsono Kara Akiko Suliawan Rachelle H Marjorie Indra Kenneth Nicholas Tene Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Kane Andersen Wibowo
- - -
- - -
- 3 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 1 -
- 10 -
- 7 -
- 10 -
- 4 -
- 10 -
- - 5
-
-
-
-
- -
2 Darren Darsono
- 10 -
- 3 -
- - -
- - -
- 10 -
- 9 -
- 10 -
- 7 -
- 10 -
- 5 -
- 9 -
- 10 -
- 4 1
-
-
-
-
- -
3 Kara Akiko Suliawan
- 10 -
- 3 -
- 9 -
- 10 -
- - -
- - -
- 6 -
- 10 -
- 8 -
- 10 -
- 1 -
- 10 -
- 1 4
-
-
-
-
- -
4 Rachelle H
- 10 -
- 1 -
- 7 -
- 10 -
- 10 -
- 6 -
- - -
- - -
- 10 -
- 6 -
- 5 -
- 10 -
- 3 2
-
-
-
-
- -
5 Marjorie Indra
- 10 -
- 7 -
- 5 -
- 10 -
- 10 -
- 8 -
- 6 -
- 10 -
- - -
- - -
- 2 -
- 10 -
- 2 3
-
-
-
-
- -
6 Kenneth Nicholas Tene
- 10 -
- 4 -
- 10 -
- 9 -
- 10 -
- 1 -
- 10 -
- 5 -
- 10 -
- 2 -
- - -
- - -
- 5 -
-
-
-
-
- I
Group B
No Name Quorra Princy Brennan Eagan Wiyanto Matthew Oliver Tatangsurja Sekar Anjani Syahira Ethan Asaki Leman Bradley William Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Quorra Princy
- - -
- - -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 2 -
- 10 -
- 7 -
- 10 -
- 4 -
- 5 -
-
-
-
-
- I
2 Brennan Eagan Wiyanto
- 3 -
- 10 -
- - -
- - -
- 10 -
- 6 -
- 10 -
- 3 -
- 4 -
- 10 -
- 10 -
- 4 -
- 3 2
-
-
-
-
- -
3 Matthew Oliver Tatangsurja
- 3 -
- 10 -
- 6 -
- 10 -
- - -
- - -
- 10 -
- 3 -
- 2 -
- 10 -
- 10 -
- 5 -
- 2 3
-
-
-
-
- -
4 Sekar Anjani Syahira
- 2 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- - -
- - -
- 3 -
- 10 -
- 10 -
- 9 -
- 1 4
-
-
-
-
- -
5 Ethan Asaki Leman
- 7 -
- 10 -
- 10 -
- 4 -
- 10 -
- 2 -
- 10 -
- 3 -
- - -
- - -
- 10 -
- 0 -
- 4 1
-
-
-
-
- -
6 Bradley William
- 4 -
- 10 -
- 4 -
- 10 -
- 5 -
- 10 -
- 9 -
- 10 -
- 0 -
- 10 -
- - -
- - -
- - 5
-
-
-
-
- -
Group C
No Name Declan Zachary Tjoi Ace Dylan The Roselin Wijaya Bianca Prue Derek Jenson Tanuwijaya - Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Declan Zachary Tjoi
- - -
- - -
- 10 -
- 3 -
- 3 -
- 10 -
- 10 -
- 9 -
- 10 -
- 5 -
- - -
- - -
- 3 1
-
-
-
-
- -
2 Ace Dylan The
- 3 -
- 10 -
- - -
- - -
- 8 -
- 10 -
- 4 -
- 10 -
- 5 -
- 10 -
- - -
- - -
- - 4
-
-
-
-
- -
3 Roselin Wijaya
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 8 -
- - -
- - -
- 10 -
- 6 -
- 10 -
- 0 -
- - -
- - -
- 4 -
-
-
-
-
- I
4 Bianca Prue
- 9 -
- 10 -
- 10 -
- 4 -
- 6 -
- 10 -
- - -
- - -
- 9 -
- 10 -
- - -
- - -
- 1 3
-
-
-
-
- -
5 Derek Jenson Tanuwijaya
- 5 -
- 10 -
- 10 -
- 5 -
- 0 -
- 10 -
- 10 -
- 9 -
- - -
- - -
- - -
- - -
- 2 2
-
-
-
-
- -
6 -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
-
-
-
-
- -
Group D
No Name Maximus Huang Tirtawigoena Nicholas Diorito Kate Narumi Suliawan Aubree Kadir Yuta Hamada James Darsono Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Maximus Huang Tirtawigoena
- - -
- - -
- 8 -
- 10 -
- 10 -
- 2 -
- 10 -
- 1 -
- 10 -
- 6 -
- 10 -
- 1 -
- 4 1
-
-
-
-
- -
2 Nicholas Diorito
- 10 -
- 8 -
- - -
- - -
- 10 -
- 7 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 4 -
- 10 -
- 3 -
- 5 -
-
-
-
-
- I
3 Kate Narumi Suliawan
- 2 -
- 10 -
- 7 -
- 10 -
- - -
- - -
- 10 -
- 7 -
- 0 -
- 10 -
- 10 -
- 5 -
- 2 3
-
-
-
-
- -
4 Aubree Kadir
- 1 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 7 -
- 10 -
- - -
- - -
- 0 -
- 10 -
- 10 -
- 3 -
- 1 4
-
-
-
-
- -
5 Yuta Hamada
- 6 -
- 10 -
- 4 -
- 10 -
- 10 -
- 0 -
- 10 -
- 0 -
- - -
- - -
- 10 -
- 2 -
- 3 2
-
-
-
-
- -
6 James Darsono
- 1 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 5 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 2 -
- 10 -
- - -
- - -
- - 5
-
-
-
-
- -
  • 1
  • Kenneth Nicholas Tene

  • -
  • 4
  • -
  • 2
  • Quorra Princy

  • -
  • 10
  • -
  • 3
  • Roselin Wijaya

  • -
  • 10
  • -
  • 4
  • Nicholas Diorito

  • -
  • 1
  • -
  •  
  • Quorra Princy

  • -
  • 10
  • -
  •  
  • Roselin Wijaya

  • -
  • 4
  • -
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Fri Jan 2020 13:30:00 U14 Boys 16th Round - 6 Marshal Ryanditama Rizki Laksono Bagus Sandika Yusaka
Fri Jan 2020 13:30:00 U16-18 Boys 16th Round - 4 Muhammad Fedrian Mousa Khalil Ayesh
Fri Jan 2020 15:00:00 U10 Green Boys 32th round - 3 M.farhan Abimanyu Aditya Prana
Fri Jan 2020 15:00:00 U14 Boys 16th Round - 2 Wong Ara Dewanata Razan Dhawy Atmaja
Fri Jan 2020 15:00:00 U16-18 Boys 16th Round - 2 M.Sulthan Shadiq Ramadhan Samuel Stanley Zhou
Fri Jan 2020 16:00:00 U10 Green Boys 32th round - 6 Gerry Karnady Jacob Roddick
Fri Jan 2020 16:00:00 U10 Green Boys 32th round - 11 Niki Resya Wardana Muhamad Ikhsan Al Fathdry
Fri Jan 2020 16:00:00 U10 Green Boys 32th round - 15 Phillipe Bawono Shawn Alamsyah
Fri Jan 2020 17:00:00 U10 Green Boys 32th round - 2 Revano Rhodez Ramma Reaven Rio Suryana
Fri Jan 2020 17:00:00 U12 Boys 16th Round - 5 Bixenta Adzkaa Feisal Raphael Rio Suryana
Fri Jan 2020 17:00:00 U14 Boys 16th Round - 5 Joshua Eldridge Jusuf Marc Gabriel Sasetia
Fri Jan 2020 18:00:00 U10 Green Boys 32th round - 14 Hirzi Rafatin Zafran Marc Joe Sutisna
Fri Jan 2020 18:00:00 U12 Boys 16th Round - 2 Bryan Suryadi Darl Matthew Widjaja
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Sat Feb 2020 08:00:00 U10 Green Boys 16th Round - 5 Samuel Putra Toratio Ramma Rifki Dias Setiaji
Sat Feb 2020 08:00:00 U10 Green Girls 16th Round - 2 Benedicta Edwina Theodorius Claire Jane Tumbuan Kwok
Sat Feb 2020 08:00:00 U10 Green Girls 16th Round - 7 Cleantha Vanozza Feisal Karen Yap
Sat Feb 2020 09:00:00 U10 Green Boys 16th Round - 2 Abimanyu Aditya Prana Zach Arsa Soelistyo
Sat Feb 2020 09:00:00 U10 Green Boys 16th Round - 4 Justin Ferry Franklin Justin Suryadi
Sat Feb 2020 09:00:00 U10 Green Boys 16th Round - 6 Niki Resya Wardana Ethan Jake Frans
Sat Feb 2020 10:00:00 U10 Green Boys 16th Round - 1 Titouan Parrod Revano Rhodez Ramma
Sat Feb 2020 10:00:00 U10 Green Boys 16th Round - 3 Keanu Sinclair Liem Gerry Karnady
Sat Feb 2020 10:00:00 U10 Green Boys 16th Round - 7 Matthew Oren Su Hirzi Rafatin Zafran
Sat Feb 2020 10:00:00 U10 Green Boys 16th Round - 8 Phillipe Bawono Bagas Arkananta Putrajati
Sat Feb 2020 11:00:00 U10 orange balls 32th round - 11 David Nursalim James Benedict Tan
Sat Feb 2020 11:00:00 U10 orange balls 16th Round - 2 Roselin Wijaya Oliver Abiel Soelistyo
Sat Feb 2020 11:00:00 U14 Boys 16th Round - 3 Jojo Indradewa Jesua Marchello Beauchamp Tahu
Sat Feb 2020 11:00:00 U14 Boys 16th Round - 4 Ammar Pradira Putra Jaydon Barki
Sat Feb 2020 11:00:00 U14 Boys 16th Round - 7 Arviansyah Galih Josua Marchello Beauchamp Tahu
Sat Feb 2020 11:00:00 U14 Girls 16th Round - 2 Clarinta Kyara Feisal Kayla Ruth Santosa
Sat Feb 2020 11:00:00 U14 Girls 16th Round - 3 Sheryl Natalie Halim Sameera Talwar
Sat Feb 2020 11:30:00 U10 orange balls 16th Round - 1 Warren Russell Gunawan Zachary Colton
Sat Feb 2020 11:30:00 U10 orange balls 16th Round - 4 Dominic Walujo Muhammad Farhan
Sat Feb 2020 12:00:00 U10 orange balls 16th Round - 3 Rachelle Hartono Oliver Kenzo Tan
Sat Feb 2020 12:00:00 U10 orange balls 16th Round - 7 Frederick Richard Wijaya Isabel Karjono
Sat Feb 2020 12:00:00 U14 Girls 16th Round - 4 Alaia Afief Saqila Rahma Silvia Fitri
Sat Feb 2020 12:00:00 U14 Girls 16th Round - 5 Najla Aufa Mecca Lulwa Naswardhani
Sat Feb 2020 12:00:00 U14 Girls 16th Round - 6 Shinar Zahra Zelda Gracia Muttaqin
Sat Feb 2020 12:00:00 U14 Girls 16th Round - 7 Ayane Ninomiya Rana Azzahra Leksana
Sat Feb 2020 12:30:00 U10 orange balls 16th Round - 5 Quorra Princy Rafael Luis Saputra
Sat Feb 2020 12:30:00 U10 orange balls 16th Round - 8 Jonathan William Lesmana Liam J. Gunawan
Sat Feb 2020 13:00:00 U10 orange balls 16th Round - 6 David Nursalim Faith Auditeur Sridjaja
Sat Feb 2020 14:00:00 U10 Green Boys Quarter Final - 1 Titouan Parrod Abimanyu Aditya Prana
Sat Feb 2020 14:00:00 U10 Green Boys Quarter Final - 2 Keanu Sinclair Liem Justin Suryadi
Sat Feb 2020 14:00:00 U10 Green Boys Quarter Final - 3 Samuel Putra Toratio Ramma Ethan Jake Frans
Sat Feb 2020 15:00:00 U10 Green Boys Quarter Final - 4 Matthew Oren Su Bagas Arkananta Putrajati
Sat Feb 2020 17:00:00 U16-18 Boys Quarter Final - 3 Adrian Maulana Sulistyo Wibowo
Sat Feb 2020 17:00:00 U16-18 Boys Quarter Final - 4 Akash Karekatte Audric Madyapanna
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Sun Feb 2020 08:00:00 U10 Green Girls Quarter Final - 2 Joyceline Darryl Mangunsong Atalia Teste
Sun Feb 2020 08:00:00 U10 Green Girls Quarter Final - 3 Hagia Sofhia Sofia Grace Santosa
Sun Feb 2020 09:00:00 U10 Green Girls Quarter Final - 1 Keisha Allison Halim Claire Jane Tumbuan Kwok
Sun Feb 2020 09:00:00 U10 Green Girls Quarter Final - 4 Karen Yap Sheikha Adelyna Soares
Sun Feb 2020 10:00:00 U12 Girls Quarter Final - 1 Novita Gita Purwasih Koreena Agun Hickey
Sun Feb 2020 10:00:00 U12 Girls Quarter Final - 2 Mischka Sinclaire Goenadi Angella Zhou
Sun Feb 2020 11:00:00 U12 Girls Quarter Final - 3 Quirina Trea Hope Putri Toratio Ramma
Sun Feb 2020 11:00:00 U12 Girls Quarter Final - 4 Ivanna Tuma Joy Canesa Marvena Maulida
Sun Feb 2020 12:00:00 U12 Boys Quarter Final - 1 M Mouressi Urwah Muqorib Darl Matthew Widjaja
Sun Feb 2020 12:00:00 U12 Boys Quarter Final - 2 Rafa Jeconia Verdasco Paul Jason Sutisna
Sun Feb 2020 12:00:00 U12 Boys Quarter Final - 3 Raphael Rio Suryana Jaden Elliott
Sun Feb 2020 12:00:00 U12 Boys Quarter Final - 4 Gardan Hermawan Rafalentino Da Costa
Sun Feb 2020 13:00:00 U14 Boys Quarter Final - 1 Valentino Bagas Kurniadhika Wong Ara Dewanata
Sun Feb 2020 13:00:00 U14 Boys Quarter Final - 2 Jojo Indradewa Jaydon Barki
Sun Feb 2020 13:00:00 U14 Boys Quarter Final - 3 Joshua Eldridge Jusuf Bagus Sandika Yusaka
Sun Feb 2020 13:00:00 U14 Boys Quarter Final - 4 Josua Marchello Beauchamp Tahu Ahmad Fauzan
Sun Feb 2020 13:00:00 U16-18 Boys Quarter Final - 1 Louis Maha Viro Deo Tarigan M.Sulthan Shadiq Ramadhan
Sun Feb 2020 13:00:00 U16-18 Boys Quarter Final - 2 Jason Halim Muhammad Fedrian
Sun Feb 2020 14:00:00 U16-18 Girls Quarter Final - 1 Keila Mangesti Paath Ayoka Tamtiara Baely
Sun Feb 2020 14:00:00 U16-18 Girls Quarter Final - 2 Atiqah Putri Br Tarigan Enya Liu Alford
Sun Feb 2020 14:00:00 U16-18 Girls Quarter Final - 3 Nicole Isman Fegaing Tuma Queen Mabel
Sun Feb 2020 14:00:00 U16-18 Girls Quarter Final - 4 Gemintang Jannah D W Justmin Da Costa
Sun Feb 2020 14:00:00 U14 Girls Quarter Final - 1 Cylova Zuleyka Hukmasabiyya Kayla Ruth Santosa
Sun Feb 2020 14:00:00 U14 Girls Quarter Final - 2 Sameera Talwar Alaia Afief
Sun Feb 2020 15:00:00 U14 Girls Quarter Final - 4 Ayane Ninomiya Tiara Regita
Sun Feb 2020 15:00:00 U10 Green Boys Semi Final - 1 Titouan Parrod Keanu Sinclair Liem
Sun Feb 2020 15:00:00 U10 Green Boys Semi Final - 2 Ethan Jake Frans Bagas Arkananta Putrajati
Sun Feb 2020 15:00:00 U14 Girls Quarter Final - 3 Lulwa Naswardhani Shinar Zahra
Loading…