• +62 21 579 36022

  • info@sportama.com

SPORTAMA JUNIOR CHAMPIONSHIPS VIII - 2019 (UTR & PNP POINTS)

Sportama Junior Championships VIII - 2019 (UTR & PNP Points)

Date:
22 November 2019 - 24 November 2019
Venue :
Sultan Hotel & Residence, Jakarta
Contact :
+6221-57936022
Web :
www.sportama.com
Registration :
By online system at the website : www.sportama.com
Deadline :

U8 Red : Friday, November 22, 2019 at 6.00pm

U10,U12,U14,U16-18 : Wednesday, November 20, 2019 at 6.00pm

Fee :

IDR 300.000 for U8 Red

IDR 350.000 for U10,U12,U14,U16-18

Divisions:

Boys & Girls Single Consolation :

U8 Red : Born on / or after January 01, 2011

U10 : Born on / or after January 01, 2009

U12 : Born on / or after January 01, 2007

U14, : Born on / or after January 01, 2005

U16-18 : Born on / or after January 01, 2001

Schedule of play :

Drawing & schedule of play will be posted at the website on Thursday,  November 21, 2019 at noon.

Schedule of play for U8 red will be played on Sunday, November 24, 2019 starting at 09.00am.

Registration has been closed

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Brennan Eagan Wiyanto -
2 Kaysar Hardanu -
3 Kenneth Matthew Weiss -
4 Bagas Satria Armaghan -
5 Rafi Atthari Ramdan -
6 Joachim Putra Hutabarat -
7 Adrian Alexander Kudinar -
8 Morgan Clinton Luhur -
9 James Darsono -
10 Darren Darsono -
11 Ferandy Bintang Putra Pratama -
12 Warren Russell Gunawan -
13 Almaghesta Zafa Utama -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Kenzie Hardanu -
2 Rogef Mosevin -
3 Wynn Dominic -
4 Rafael Luis Saputra -
5 Zachary Colton -
6 Oliver Abiel Soelistyo -
7 Frederick Richard Wijaya -
8 Liam Gunawan -
9 Ryond Audric Tan -
10 Bagas S.a. -
11 Justin Suryadi -
12 Warren Russel Gunawan -
13 Almaghesta Zafa Utama -
14 Anil Patel -
15 M.keandre Yudhistira -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Phillipe Bawono -
2 Ernz Nicholas Jayawiyanto -
3 Mihir Naidu -
4 Albertus Sebastian Hendrawan -
5 Ethan Jake Frans -
6 Justin Ferry Franklin -
7 Hirzi Rafatin Zafran -
8 Preston Dharmadi -
9 Zach Arsa Soelistyo -
10 Key Rey -
11 Bagas Arkananta Putrajati -
12 Lucas Alexander Winoto -
13 Bryan Suryadi -
14 Joshua Theodore Suryanto -
15 Marc Joe Sutisna -
16 Titouan Parrod -
17 Andhika Saputra -
18 Reifan Mu'izzataya Martadiredja -
19 Brama Rizky Iwanovic -
20 Raffa Rizky Ramadhan -
21 Bixenta Adzkaa Feisal -
22 Yosia Nirwasita Agung -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Jaden Elliott -
2 Josua Marchello Beauchamp Tahu -
3 Jesua Marchello Beauchamp Tahu -
4 Justin Alamsyah -
5 Rafalentino Da Costa -
6 Rafa Jeconia Verdasco -
7 Sheraz Khan -
8 Jason Suryadi -
9 Joachim Mika Gunawan -
10 Matthew Bradley Listijadhi (bradley) -
11 Paul Jason Sutisna -
12 Raphael Rio Suryana -
13 Joseph Owen Lauw -
14 Patrick Naiborhu -
15 Jamond Tsang Suwandi -
16 Elroy Hendera -
17 Muhammad Ragil Putra Yudha -
18 M Mouressi Urwah Muqorib -
19 Aldebaran Faza Utama -
20 Gardan Hermawan -
21 Kaycee Tjandrajaja -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Jaydon Barki -
2 Aymeric Leynaud -
3 Bagus Sandika Yusaka -
4 Ahmad Fauzan -
5 Raffi Ahmad Martadiredja -
6 Tegar Galang Perkasa -
7 Dwi Ade Rahmantoro -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Louis Maha Viro Deo Tarigan -
2 Dibbyaro Hinomaru -
3 Zinedine Arva Purbo -
4 Putra Pijar Ramadhan -
5 Mousa Khalil Ayesh -
6 Muhammad Fedrian -
7 Sulistyo Wibowo -
8 Jojo Indradewa -
9 Samvid Chaitanya Andhare -
10 Wayan Duiven -
11 Prayoga Prasetyo -
12 M.Nur Alfachry -
13 Ary Bungin Pairunan -
14 Valentino Bagas Kurniadhika -
15 Damar Aryaputra Rahman -
16 Audric Madyapanna -
17 M.Hidayatul Rezky Djufri -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Joanne Sifra Hutabarat -
2 Juneau Arya Hadiwinata -
3 Marjorie Indra -
4 Quorra Princy -
5 Roselin Wijaya -
6 Aubree Kadir -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Florence Joy Widjaja -
2 Rachelle Hartono -
3 Isabel Karjono -
4 Roselin Wijaya -
5 Madeline Ivy Tjokro -
6 Karina B Sucipto -
7 Aubrey Raphaella Wijaya -
8 Cleantha Vanozza Feisal -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Summer Juna Puranjani -
2 Claire Jane Tumbuan Kwok -
3 Jade Theodora Wennas -
4 Joyceline Darryl Mangunsong -
5 Gwen Emily Kurniawan -
6 Viera Kharisma Noviyanti -
7 Sheikha Adelyna Soares -
8 Fajrina Aurelia Krisnawan -
9 As'syifa Khansa Putri Raga -
10 Hagia Sofhia -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Martina Taborda -
2 Febyaro Ribby Santara -
3 Miranda Syifa Iwanovic -
4 Milanesa Briana Susanto -
5 Anoushka Anand -
6 Clarinta Kyara Feisal -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Christine Kelly Abigail Enoch -
2 Najla Haris -
3 Angelina Dee Marino -
4 Alaia Afief -
5 Rana Azzahra Leksana -
6 Joanne Kayla Godwin -
7 Emilia Michta -
8 Farra Novianti Sabila -
9 Novita Gita Purwasih -
10 Adeline Keyra Falisha -
11 Cylova Zuleyka Hukmasabiyya -

Sportama Junior Championships VIII - 2019 (UTR & PNP Points)
U10 ORANGE

  • 1
  • Justin Suryadi

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Rafael Luis Saputra

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Florence Joy Widjaja

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Bagas S.a.

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Aubrey Raphaella Wijaya

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Frederick Richard Wijaya

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Ryond Audric Tan

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Rogef Mosevin

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Warren Russel Gunawan

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Oliver Abiel Soelistyo

  • -
  • -
  • -
  • 14
  • M.keandre Yudhistira

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Cleantha Vanozza Feisal

  • -
  • -
  • -
  • 17
  • Madeline Ivy Tjokro

  • -
  • -
  • -
  • 18
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 19
  • Isabel Karjono

  • -
  • -
  • -
  • 20
  • Kenzie Hardanu

  • -
  • -
  • -
  • 21
  • Anil Patel

  • -
  • -
  • -
  • 22
  • Zachary Colton

  • -
  • -
  • -
  • 23
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 24
  • Almaghesta Zafa Utama

  • -
  • -
  • -
  • 25
  • Liam Gunawan

  • -
  • -
  • -
  • 26
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 27
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 28
  • Roselin Wijaya

  • -
  • -
  • -
  • 29
  • Rachelle Hartono

  • -
  • -
  • -
  • 30
  • Wynn Dominic

  • -
  • -
  • -
  • 31
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 32
  • Karina B Sucipto

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Justin Suryadi

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Frederick Richard Wijaya

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Ryond Audric Tan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Cleantha Vanozza Feisal

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Madeline Ivy Tjokro

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Zachary Colton

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Almaghesta Zafa Utama

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Liam Gunawan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Roselin Wijaya

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Karina B Sucipto

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -

Sportama Junior Championships VIII - 2019 (UTR & PNP Points)
U10 GREEN BOYS

  • 1
  • Reifan Mu'izzataya Martadiredja

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Lucas Alexander Winoto

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Joshua Theodore Suryanto

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Zach Arsa Soelistyo

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Key Rey

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Bagas Arkananta Putrajati

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Bryan Suryadi

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Albertus Sebastian Hendrawan

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Yosia Nirwasita Agung

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Marc Joe Sutisna

  • -
  • -
  • -
  • 14
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Raffa Rizky Ramadhan

  • -
  • -
  • -
  • 17
  • Ethan Jake Frans

  • -
  • -
  • -
  • 18
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 19
  • Brama Rizky Iwanovic

  • -
  • -
  • -
  • 20
  • Mihir Naidu

  • -
  • -
  • -
  • 21
  • Justin Ferry Franklin

  • -
  • -
  • -
  • 22
  • Preston Dharmadi

  • -
  • -
  • -
  • 23
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 24
  • Titouan Parrod

  • -
  • -
  • -
  • 25
  • Andhika Saputra

  • -
  • -
  • -
  • 26
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 27
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 28
  • Hirzi Rafatin Zafran

  • -
  • -
  • -
  • 29
  • Ernz Nicholas Jayawiyanto

  • -
  • -
  • -
  • 30
  • Phillipe Bawono

  • -
  • -
  • -
  • 31
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 32
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Reifan Mu'izzataya Martadiredja

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Bagas Arkananta Putrajati

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Bryan Suryadi

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Marc Joe Sutisna

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Raffa Rizky Ramadhan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Ethan Jake Frans

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Titouan Parrod

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Andhika Saputra

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Hirzi Rafatin Zafran

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -

Sportama Junior Championships VIII - 2019 (UTR & PNP Points)
U12 BOYS

  • 1
  • M Mouressi Urwah Muqorib

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Kaycee Tjandrajaja

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Sheraz Khan

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Paul Jason Sutisna

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Joachim Mika Gunawan

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Jaden Elliott

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Patrick Naiborhu

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Gardan Hermawan

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Elroy Hendera

  • -
  • -
  • -
  • 14
  • Jason Suryadi

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Josua Marchello Beauchamp Tahu

  • -
  • -
  • -
  • 17
  • Jesua Marchello Beauchamp Tahu

  • -
  • -
  • -
  • 18
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 19
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 20
  • Joseph Owen Lauw

  • -
  • -
  • -
  • 21
  • Justin Alamsyah

  • -
  • -
  • -
  • 22
  • Matthew Bradley Listijadhi (bradley)

  • -
  • -
  • -
  • 23
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 24
  • Rafa Jeconia Verdasco

  • -
  • -
  • -
  • 25
  • Muhammad Ragil Putra Yudha

  • -
  • -
  • -
  • 26
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 27
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 28
  • Jamond Tsang Suwandi

  • -
  • -
  • -
  • 29
  • Aldebaran Faza Utama

  • -
  • -
  • -
  • 30
  • Raphael Rio Suryana

  • -
  • -
  • -
  • 31
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 32
  • Rafalentino Da Costa

  • -
  • -
  • -
  •  
  • M Mouressi Urwah Muqorib

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Paul Jason Sutisna

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Joachim Mika Gunawan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Josua Marchello Beauchamp Tahu

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Jesua Marchello Beauchamp Tahu

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Joseph Owen Lauw

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Rafa Jeconia Verdasco

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Muhammad Ragil Putra Yudha

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Jamond Tsang Suwandi

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -

Sportama Junior Championships VIII - 2019 (UTR & PNP Points)
U14 BOYS

  • 1
  • Bagus Sandika Yusaka

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Aymeric Leynaud

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Raffi Ahmad Martadiredja

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Tegar Galang Perkasa

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Jaydon Barki

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Dwi Ade Rahmantoro

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Ahmad Fauzan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Bagus Sandika Yusaka

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -

Sportama Junior Championships VIII - 2019 (UTR & PNP Points)
U16-18 BOYS

  • 1
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Muhammad Fedrian

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Samvid Chaitanya Andhare

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Putra Pijar Ramadhan

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Sulistyo Wibowo

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Prayoga Prasetyo

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Wayan Duiven

  • -
  • -
  • -
  • 14
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Audric Madyapanna

  • -
  • -
  • -
  • 17
  • M.Nur Alfachry

  • -
  • -
  • -
  • 18
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 19
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 20
  • Ary Bungin Pairunan

  • -
  • -
  • -
  • 21
  • Zinedine Arva Purbo

  • -
  • -
  • -
  • 22
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 23
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 24
  • Dibbyaro Hinomaru

  • -
  • -
  • -
  • 25
  • Damar Aryaputra Rahman

  • -
  • -
  • -
  • 26
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 27
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 28
  • Mousa Khalil Ayesh

  • -
  • -
  • -
  • 29
  • Jojo Indradewa

  • -
  • -
  • -
  • 30
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 31
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 32
  • M.Hidayatul Rezky Djufri

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Putra Pijar Ramadhan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Sulistyo Wibowo

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Prayoga Prasetyo

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Wayan Duiven

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Audric Madyapanna

  • -
  • -
  • -
  •  
  • M.Nur Alfachry

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Ary Bungin Pairunan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Zinedine Arva Purbo

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Dibbyaro Hinomaru

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Damar Aryaputra Rahman

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Mousa Khalil Ayesh

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Jojo Indradewa

  • -
  • -
  • -
  •  
  • M.Hidayatul Rezky Djufri

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -

Sportama Junior Championships VIII - 2019 (UTR & PNP Points)
U10 GREEN GIRLS

  • 1
  • As'syifa Khansa Putri Raga

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Fajrina Aurelia Krisnawan

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Summer Juna Puranjani

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Viera Kharisma Noviyanti

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Claire Jane Tumbuan Kwok

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Gwen Emily Kurniawan

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Joyceline Darryl Mangunsong

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Hagia Sofhia

  • -
  • -
  • -
  • 14
  • Jade Theodora Wennas

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Sheikha Adelyna Soares

  • -
  • -
  • -
  •  
  • As'syifa Khansa Putri Raga

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Viera Kharisma Noviyanti

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Claire Jane Tumbuan Kwok

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Gwen Emily Kurniawan

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Joyceline Darryl Mangunsong

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Sheikha Adelyna Soares

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -

Sportama Junior Championships VIII - 2019 (UTR & PNP Points)
U12 GIRLS

  • 1
  • Febyaro Ribby Santara

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Anoushka Anand

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Milanesa Briana Susanto

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Miranda Syifa Iwanovic

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Martina Taborda

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Clarinta Kyara Feisal

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Febyaro Ribby Santara

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Clarinta Kyara Feisal

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -

Sportama Junior Championships VIII - 2019 (UTR & PNP Points)
U14 GIRLS

  • 1
  • Cylova Zuleyka Hukmasabiyya

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Alaia Afief

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Joanne Kayla Godwin

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Adeline Keyra Falisha

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Novita Gita Purwasih

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Angelina Dee Marino

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Christine Kelly Abigail Enoch

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Rana Azzahra Leksana

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Najla Haris

  • -
  • -
  • -
  • 14
  • Farra Novianti Sabila

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Emilia Michta

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Cylova Zuleyka Hukmasabiyya

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Adeline Keyra Falisha

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Christine Kelly Abigail Enoch

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Rana Azzahra Leksana

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Emilia Michta

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Fri Nov 2019 13:30:00 U16-18 BOYS 32th round - 2 Muhammad Fedrian Samvid Chaitanya Andhare
Fri Nov 2019 13:30:00 U16-18 BOYS 16th Round - 2 Putra Pijar Ramadhan Sulistyo Wibowo
Fri Nov 2019 13:30:00 U16-18 BOYS 16th Round - 4 Wayan Duiven Audric Madyapanna
Fri Nov 2019 13:30:00 U16-18 BOYS 16th Round - 6 Zinedine Arva Purbo Dibbyaro Hinomaru
Fri Nov 2019 15:00:00 U12 BOYS 32th round - 2 Kaycee Tjandrajaja Sheraz Khan
Fri Nov 2019 15:00:00 U12 BOYS 32th round - 6 Patrick Naiborhu Gardan Hermawan
Fri Nov 2019 15:00:00 U12 BOYS 32th round - 11 Justin Alamsyah Matthew Bradley Listijadhi (bradley)
Fri Nov 2019 15:00:00 U12 BOYS 32th round - 15 Aldebaran Faza Utama Raphael Rio Suryana
Fri Nov 2019 16:30:00 U16-18 BOYS 16th Round - 5 M.Nur Alfachry Ary Bungin Pairunan
Fri Nov 2019 16:30:00 U16-18 BOYS 16th Round - 7 Damar Aryaputra Rahman Mousa Khalil Ayesh
Fri Nov 2019 18:00:00 U16-18 BOYS 16th Round - 1 Louis Maha Viro Deo Tarigan -
Fri Nov 2019 18:00:00 U16-18 BOYS 16th Round - 3 Prayoga Prasetyo Valentino Bagas Kurniadhika
Fri Nov 2019 18:00:00 U16-18 BOYS 16th Round - 8 Jojo Indradewa M.Hidayatul Rezky Djufri
Fri Nov 2019 18:00:00 U12 BOYS 32th round - 7 Elroy Hendera Jason Suryadi
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Sat Nov 2019 08:00:00 U10 GREEN GIRLS 16th Round - 2 Fajrina Aurelia Krisnawan Summer Juna Puranjani
Sat Nov 2019 08:00:00 U10 GREEN GIRLS 16th Round - 7 Hagia Sofhia Jade Theodora Wennas
Sat Nov 2019 08:00:00 U10 GREEN BOYS 32th round - 2 Lucas Alexander Winoto Joshua Theodore Suryanto
Sat Nov 2019 08:00:00 U10 GREEN BOYS 32th round - 11 Justin Ferry Franklin Preston Dharmadi
Sat Nov 2019 09:00:00 U14 BOYS Quarter Final - 3 Tegar Galang Perkasa Jaydon Barki
Sat Nov 2019 09:00:00 U10 GREEN BOYS 32th round - 3 Zach Arsa Soelistyo Key Rey
Sat Nov 2019 09:00:00 U10 GREEN BOYS 32th round - 10 Brama Rizky Iwanovic Mihir Naidu
Sat Nov 2019 09:00:00 U10 GREEN BOYS 32th round - 15 Ernz Nicholas Jayawiyanto Phillipe Bawono
Sat Nov 2019 09:30:00 U10 ORANGE 32th round - 2 Rafael Luis Saputra Florence Joy Widjaja
Sat Nov 2019 10:00:00 U10 GREEN GIRLS Quarter Final - 2 Viera Kharisma Noviyanti Claire Jane Tumbuan Kwok
Sat Nov 2019 10:00:00 U10 GREEN GIRLS Quarter Final - 3 Gwen Emily Kurniawan Joyceline Darryl Mangunsong
Sat Nov 2019 10:00:00 U10 ORANGE 32th round - 3 Bagas S.a. Aubrey Raphaella Wijaya
Sat Nov 2019 10:00:00 U10 GREEN BOYS 16th Round - 4 Marc Joe Sutisna Raffa Rizky Ramadhan
Sat Nov 2019 10:00:00 U10 GREEN BOYS 16th Round - 7 Andhika Saputra Hirzi Rafatin Zafran
Sat Nov 2019 10:30:00 U10 ORANGE 32th round - 6 Rogef Mosevin Warren Russel Gunawan
Sat Nov 2019 11:00:00 U10 GREEN GIRLS Quarter Final - 1 As'syifa Khansa Putri Raga -
Sat Nov 2019 11:00:00 U10 GREEN GIRLS Quarter Final - 4 - Sheikha Adelyna Soares
Sat Nov 2019 11:00:00 U12 GIRLS Quarter Final - 2 Anoushka Anand Milanesa Briana Susanto
Sat Nov 2019 11:00:00 U10 ORANGE 32th round - 7 Oliver Abiel Soelistyo M.keandre Yudhistira
Sat Nov 2019 11:00:00 U10 ORANGE 32th round - 10 Isabel Karjono Kenzie Hardanu
Sat Nov 2019 11:00:00 U10 GREEN BOYS 32th round - 6 Albertus Sebastian Hendrawan Yosia Nirwasita Agung
Sat Nov 2019 11:00:00 U10 GREEN BOYS 16th Round - 1 Reifan Mu'izzataya Martadiredja -
Sat Nov 2019 11:30:00 U10 ORANGE 32th round - 11 Anil Patel Zachary Colton
Sat Nov 2019 11:30:00 U10 ORANGE 32th round - 15 Rachelle Hartono Wynn Dominic
Sat Nov 2019 12:00:00 U12 GIRLS Quarter Final - 3 Miranda Syifa Iwanovic Martina Taborda
Sat Nov 2019 12:00:00 U10 ORANGE 16th Round - 1 Justin Suryadi -
Sat Nov 2019 12:00:00 U10 ORANGE 16th Round - 7 Liam Gunawan Roselin Wijaya
Sat Nov 2019 12:00:00 U10 GREEN BOYS 16th Round - 2 - Bagas Arkananta Putrajati
Sat Nov 2019 12:00:00 U10 GREEN BOYS 16th Round - 5 Ethan Jake Frans -
Sat Nov 2019 12:00:00 U10 GREEN BOYS 16th Round - 6 - Titouan Parrod
Sat Nov 2019 12:00:00 U10 GREEN BOYS 16th Round - 8 - Bixenta Adzkaa Feisal
Sat Nov 2019 12:30:00 U10 ORANGE 16th Round - 2 - Frederick Richard Wijaya
Sat Nov 2019 12:30:00 U10 ORANGE 16th Round - 3 Ryond Audric Tan -
Sat Nov 2019 13:00:00 U10 ORANGE 16th Round - 5 Madeline Ivy Tjokro -
Sat Nov 2019 13:00:00 U10 ORANGE 16th Round - 6 Zachary Colton Almaghesta Zafa Utama
Sat Nov 2019 13:00:00 U12 BOYS 16th Round - 1 M Mouressi Urwah Muqorib -
Sat Nov 2019 13:00:00 U12 BOYS 16th Round - 3 Jaden Elliott -
Sat Nov 2019 13:00:00 U12 BOYS 16th Round - 4 - Josua Marchello Beauchamp Tahu
Sat Nov 2019 13:00:00 U12 BOYS 16th Round - 5 Jesua Marchello Beauchamp Tahu Joseph Owen Lauw
Sat Nov 2019 13:00:00 U12 BOYS 16th Round - 7 Muhammad Ragil Putra Yudha Jamond Tsang Suwandi
Sat Nov 2019 13:30:00 U10 ORANGE 16th Round - 4 - Cleantha Vanozza Feisal
Sat Nov 2019 13:30:00 U10 ORANGE 16th Round - 8 - Karina B Sucipto
Sat Nov 2019 14:00:00 U14 BOYS Quarter Final - 4 Dwi Ade Rahmantoro Ahmad Fauzan
Sat Nov 2019 14:00:00 U12 BOYS 16th Round - 2 Paul Jason Sutisna Joachim Mika Gunawan
Sat Nov 2019 14:00:00 U12 BOYS 16th Round - 6 - Rafa Jeconia Verdasco
Sat Nov 2019 14:00:00 U12 BOYS 16th Round - 8 - Rafalentino Da Costa
Sat Nov 2019 14:00:00 U14 BOYS Quarter Final - 2 Aymeric Leynaud Raffi Ahmad Martadiredja
Sat Nov 2019 15:00:00 U14 GIRLS 16th Round - 2 Alaia Afief Joanne Kayla Godwin
Sat Nov 2019 15:00:00 U14 GIRLS 16th Round - 4 Novita Gita Purwasih Angelina Dee Marino
Sat Nov 2019 15:00:00 U14 GIRLS 16th Round - 7 Najla Haris Farra Novianti Sabila
Sat Nov 2019 15:00:00 U14 GIRLS Quarter Final - 3 Christine Kelly Abigail Enoch Rana Azzahra Leksana
Sat Nov 2019 15:00:00 U10 GREEN BOYS 16th Round - 3 Bryan Suryadi -
Sat Nov 2019 16:00:00 U16-18 BOYS Quarter Final - 1 - -
Sat Nov 2019 16:00:00 U16-18 BOYS Quarter Final - 2 - -
Sat Nov 2019 16:00:00 U12 GIRLS Semi Final - 1 Febyaro Ribby Santara -
Sat Nov 2019 16:00:00 U12 GIRLS Semi Final - 2 - Clarinta Kyara Feisal
Sat Nov 2019 17:00:00 U16-18 BOYS Quarter Final - 3 - -
Sat Nov 2019 17:00:00 U16-18 BOYS Quarter Final - 4 - -
Sat Nov 2019 18:00:00 U14 GIRLS Quarter Final - 1 Cylova Zuleyka Hukmasabiyya -
Sat Nov 2019 18:00:00 U14 GIRLS Quarter Final - 2 Adeline Keyra Falisha -
Sat Nov 2019 18:00:00 U14 GIRLS Quarter Final - 4 - Emilia Michta
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Loading…