• +62 21 579 36022

  • info@sportama.com

SPORTAMA JUNIOR CHAMPIONSHIPS V - 2019 (PNP & UTR POINTS)

Sportama Junior Championships V - 2019 (PNP & UTR Points)

Date:
26 July 2019 - 28 July 2019
Venue :
Sultan Hotel & Residence - Jakarta
Contact :
+6221 57936022
Web :
www.sportama.com
Registration :
By online system at the website (www.sportama.com)
Deadline :

U8 : Friday, July 26, 2019 at 6.00pm

U10/12/14/16-18 : Wednesday, July 24, 2019 at 6.00pm

Fee :

U8 : IDR 300.000 /person

U10/12/14/16-18 : IDR 350.000 /person

Divisions:

Boys & Girls (singles consolation) :

U8 : Born on / or after January 01, 2011

U10 : Born on/or after January 01, 2009

U12 : Born on/or after January 01, 2007

U14 : Born on/or after January 01, 2005

U16-18 : Born on/or after January 01, 2001

Schedule of play :

The Draws & Schedules will be informed on Thursday, July 25, 2019 at noon.


Registration has been closed

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Aditya Rama Fahreza -
2 Austin Gilang Silaban -
3 Matthew Ian Tjokro -
4 M Keandre Yudhistira -
5 Revano Rhodez Ramma -
6 Sebastian Widiyanto -
7 Oliver Kenzo Tan -
8 Almaghesta Zafa Utama -
9 Muhammad Farhan -
10 Jamie Daryanto -
11 Abby Sufjan Wisyesa Sjarifuddin -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Kenzie Hardanu -
2 Darrio Aryabani Safar -
3 Rafi Salman -
4 Phillipe Bawono -
5 Liam Gunawan -
6 Edward Sjarifudin -
7 Shawn Alamsyah -
8 M Rafa Rasendriya -
9 Muhammad Farhan -
10 Raffa Rizky Ramadhan -
11 Jeremiah P Bumi -
12 Frederick Richard Wijaya -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Niki Resya Wardana -
2 Gana Banyu -
3 Ethan Jake Frans -
4 Justin Ferry Franklin -
5 Lucas Alexander Winoto -
6 Mihir Naidu -
7 Rafael Margono -
8 Keanu Sinclair Liem -
9 Zach Arsa Soelistyo -
10 Joshua Theodore Suryanto -
11 Dylan Yap -
12 Abimanyu Aditya Prana -
13 Samuel Putra Toratio Ramma -
14 Elroy Hendera -
15 Bryan Suryadi -
16 Justin Suryadi -
17 Yosia Nirwasita Agung -
18 Kenzie Wynn Wijaya -
19 Arshad Setiawan -
20 Bixenta Adzkaa Feisal -
21 Andhika Saputra -
22 Preston Dharmadi -
23 Clifton Gandha -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 George Fransias Blessing -
2 Darrel Athabani Safar -
3 Rasya Qaishar Rasendriya -
4 Egan Luhur -
5 Joseph Owen Lauw -
6 Justin Alamsyah -
7 Jaden Elliott -
8 Joachim Mika Gunawan -
9 Nathaniel Widiyanto -
10 Daryl Matthew Widjaja -
11 Eric Matthew Gunawan -
12 Rafalentino Da Costa -
13 Duiven Made -
14 Nikos Krahulik -
15 Jamond Tsang Suwandi -
16 Gardan Hermawan -
17 Jason Suryadi -
18 Aldebaran Faza Utama -
19 Kevin Marino Tedjomulja -
20 Rafael Jose Soesilo -
21 Matthew Bradley Listijadhi (panggilan Bradley) -
22 Fazza Mohammad Rizqi Prakoso -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Gideon Frans Immanuel -
2 Wallace Luhur -
3 Firdaus Ivanda -
4 Bagus Sandika Yusaka -
5 Tegar Galang Perkasa -
6 Marco Hartono -
7 Spiros Krahulik -
8 Razan Dhawy Atmaja -
9 Jojo Indradewa -
10 Alvito Nadhif Radya -
11 Valentino Bagas Kurniadhika -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 M Nur Alfachry -
2 Muhammad Fedrian -
3 Jason Ciptonugroho -
4 Louis Maha Viro Deo Tarigan -
5 Gunhaar Panjwani -
6 Djuragan Anom -
7 Thomas Hartono -
8 Duiven Wayan -
9 Ferrel Hugo Gunawan -
10 Mousa Khalil Ayesh -
11 M.Hidayatul Rezky Djufri -
12 Christopher Tandjung -
13 Elsyaday Yoga Mp -
14 Arsya Philo Wisyesa Putra Sjarifuddin -
15 Damar Aryaputra Rahman -
16 Jeremy Morgan Isman -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Joanne Sifra Hutabarat -
2 Rachelle Hartono -
3 Josephine Clarabelle Suryanto -
4 Roselin Wijaya -
5 Niqkhesya Rahmawati -
6 Gea Ahsanul Maula -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Faith Auditeur Sridjaja -
2 Madeline Ivy Tjokro -
3 Karen Yap -
4 Karina Brigitta Sucipto -
5 Hagia Sofhia -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Claire Jane Tumbuan-kwok -
2 Milanesa Briana Susanto -
3 Hope Putri Toratio Ramma -
4 Koko Sakai -
5 Sofia Grace Santosa -
6 Kaylee Tandjung -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Joanne Kayla Godwin -
2 Syifa Andriana Amy -
3 Jacklyn Juana -
4 Marsya Raychalla Johana Therik -
5 Kayla Ruth Santosa -
6 Alaia Afief -
7 Clarinta Kyara Feisal -
8 Marvena Maulida -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Ayoka Tamtiara Baely -
2 Bianca Alessandra Winoto -
3 Atiqah Djafira Tarigan -
4 Angelina Dee Marino -
5 Rana Azzahra Leksana -
6 Athalia Setiawan -
7 Daniella Clara Suryapranata -
8 Zelda Gracia Muttaqin -
9 Lulwa Naswardhani -
10 Adeline Keyra Falisha -
11 Nazela Agustin -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Gracia Easterliz -
2 Justmin Da Costa -
3 Rachel Peters -
4 Nicole Isman -

Sportama Junior Championships V - 2019 (PNP & UTR Points)
U10 Boys Green

  • 1
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Clifton Gandha

  • 5
  • 1
  • 10
  • 4
  • Kenzie Wynn Wijaya

  • 3
  • 4
  • 7
  • 5
  • Preston Dharmadi

  • 4
  • 5
  • -
  • 6
  • Gana Banyu

  • 0
  • 3
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Ethan Jake Frans

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Mihir Naidu

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Zach Arsa Soelistyo

  • 4
  • 1
  • -
  • 12
  • Lucas Alexander Winoto

  • 5
  • 4
  • -
  • 13
  • Justin Ferry Franklin

  • 0
  • 0
  • -
  • 14
  • Arshad Setiawan

  • 4
  • 4
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Samuel Putra Toratio Ramma

  • -
  • -
  • -
  • 17
  • Niki Resya Wardana

  • -
  • -
  • -
  • 18
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 19
  • Dylan Yap

  • 3
  • 4
  • -
  • 20
  • Andhika Saputra

  • 5
  • 5
  • -
  • 21
  • Abimanyu Aditya Prana

  • 0
  • 1
  • -
  • 22
  • Joshua Theodore Suryanto

  • 4
  • 4
  • -
  • 23
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 24
  • Bryan Suryadi

  • -
  • -
  • -
  • 25
  • Justin Suryadi

  • -
  • -
  • -
  • 26
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 27
  • Yosia Nirwasita Agung

  • 3
  • 2
  • -
  • 28
  • Rafael Margono

  • 5
  • 4
  • -
  • 29
  • Keanu Sinclair Liem

  • -
  • -
  • -
  • 30
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 31
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 32
  • Elroy Hendera

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Kenzie Wynn Wijaya

  • 0
  • 1
  • -
  •  
  • Preston Dharmadi

  • 2
  • 1
  • -
  •  
  • Ethan Jake Frans

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Mihir Naidu

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Lucas Alexander Winoto

  • 2
  • 0
  • -
  •  
  • Arshad Setiawan

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Samuel Putra Toratio Ramma

  • 0
  • 1
  • -
  •  
  • Niki Resya Wardana

  • 2
  • 2
  • -
  •  
  • Andhika Saputra

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Joshua Theodore Suryanto

  • 2
  • 3
  • -
  •  
  • Bryan Suryadi

  • 4
  • 5
  • -
  •  
  • Justin Suryadi

  • 3
  • 1
  • -
  •  
  • Rafael Margono

  • 5
  • 4
  • -
  •  
  • Keanu Sinclair Liem

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Elroy Hendera

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • -
  • WO
  • -
  •  
  • Ethan Jake Frans

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Mihir Naidu

  • 4
  • 5
  • -
  •  
  • Arshad Setiawan

  • 0
  • 4
  • -
  •  
  • Andhika Saputra

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Bryan Suryadi

  • 0
  • 2
  • -
  •  
  • Rafael Margono

  • 1
  • 0
  • -
  •  
  • Elroy Hendera

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • 5
  • 4
  • -
  •  
  • Mihir Naidu

  • 3
  • 2
  • -
  •  
  • Andhika Saputra

  • 4
  • 0
  • 0
  •  
  • Elroy Hendera

  • 1
  • 4
  • 10
  •  
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • 4
  • 4
  • 10
  •  
  • Elroy Hendera

  • 5
  • 0
  • 7

Sportama Junior Championships V - 2019 (PNP & UTR Points)
U12 Boys

  • 1
  • Rafalentino Da Costa

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Joseph Owen Lauw

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Fazza Mohammad Rizqi Prakoso

  • 1
  • 6
  • 10
  • 6
  • Kevin Marino Tedjomulja

  • 6
  • 2
  • 5
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Jason Suryadi

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Rasya Qaishar Rasendriya

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Darrel Athabani Safar

  • 0
  • 0
  • -
  • 12
  • Daryl Matthew Widjaja

  • 6
  • 6
  • -
  • 13
  • Egan Luhur

  • -
  • WO
  • -
  • 14
  • George Fransias Blessing

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Matthew Bradley Listijadhi (panggilan Bradley)

  • -
  • -
  • -
  • 17
  • Rafael Jose Soesilo

  • -
  • -
  • -
  • 18
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 19
  • Duiven Made

  • 6
  • 7
  • -
  • 20
  • Aldebaran Faza Utama

  • 3
  • 5
  • -
  • 21
  • Justin Alamsyah

  • 6
  • 6
  • -
  • 22
  • Nikos Krahulik

  • 3
  • 4
  • -
  • 23
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 24
  • Eric Matthew Gunawan

  • -
  • -
  • -
  • 25
  • Joachim Mika Gunawan

  • -
  • -
  • -
  • 26
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 27
  • Gardan Hermawan

  • 6
  • 6
  • -
  • 28
  • Nathaniel Widiyanto

  • 0
  • 0
  • -
  • 29
  • Jamond Tsang Suwandi

  • -
  • -
  • -
  • 30
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 31
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 32
  • Jaden Elliott

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • 6
  • 7
  • -
  •  
  • Joseph Owen Lauw

  • 2
  • 5
  • -
  •  
  • Fazza Mohammad Rizqi Prakoso

  • 7
  • 6
  • 10
  •  
  • Jason Suryadi

  • 5
  • 7
  • 5
  •  
  • Rasya Qaishar Rasendriya

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Daryl Matthew Widjaja

  • -
  • WO
  • -
  •  
  • Egan Luhur

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Matthew Bradley Listijadhi (panggilan Bradley)

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Rafael Jose Soesilo

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Duiven Made

  • 0
  • 1
  • -
  •  
  • Justin Alamsyah

  • 2
  • 0
  • -
  •  
  • Eric Matthew Gunawan

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Joachim Mika Gunawan

  • 6
  • 3
  • 6
  •  
  • Gardan Hermawan

  • 3
  • 6
  • 10
  •  
  • Jamond Tsang Suwandi

  • 2
  • 3
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Fazza Mohammad Rizqi Prakoso

  • 1
  • 0
  • -
  •  
  • Daryl Matthew Widjaja

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Matthew Bradley Listijadhi (panggilan Bradley)

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Rafael Jose Soesilo

  • 3
  • 4
  • -
  •  
  • Eric Matthew Gunawan

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Gardan Hermawan

  • 2
  • 2
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Daryl Matthew Widjaja

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Eric Matthew Gunawan

  • 4
  • 2
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • 1
  • 6
  • 10
  •  
  • Jaden Elliott

  • 6
  • 4
  • 8

Sportama Junior Championships V - 2019 (PNP & UTR Points)
U14 Boys

  • 1
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Tegar Galang Perkasa

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Bagus Sandika Yusaka

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Alvito Nadhif Radya

  • 6
  • 6
  • -
  • 8
  • Spiros Krahulik

  • 1
  • 0
  • -
  • 9
  • Gideon Frans Immanuel

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Wallace Luhur

  • -
  • WO
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Jojo Indradewa

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Marco Hartono

  • 6
  • 6
  • -
  • 14
  • Firdaus Ivanda

  • 2
  • 2
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Razan Dhawy Atmaja

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Tegar Galang Perkasa

  • 2
  • 0
  • -
  •  
  • Bagus Sandika Yusaka

  • 6
  • 3
  • -
  •  
  • Alvito Nadhif Radya

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • Wallace Luhur

  • -
  • WO
  • -
  •  
  • Jojo Indradewa

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Marco Hartono

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Razan Dhawy Atmaja

  • 4
  • 2
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • 6
  • 7
  • -
  •  
  • Alvito Nadhif Radya

  • 4
  • 5
  • -
  •  
  • Wallace Luhur

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Marco Hartono

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • -
  • WO
  • -
  •  
  • Marco Hartono

  • -
  • -
  • -

Sportama Junior Championships V - 2019 (PNP & UTR Points)
U16-18 Boys

  • 1
  • Jeremy Morgan Isman

  • 2

  • 4
  • -
  • 2
  • Christopher Tandjung

  • 6
  • 6
  • -
  • 3
  • Djuragan Anom

  • 6
  • 6
  • -
  • 4
  • Muhammad Fedrian

  • 1
  • 0
  • -
  • 5
  • M.Hidayatul Rezky Djufri

  • 6
  • 6
  • -
  • 6
  • Mousa Khalil Ayesh

  • 1
  • 0
  • -
  • 7
  • Thomas Hartono

  • 6
  • 6
  • -
  • 8
  • Elsyaday Yoga Mp

  • 3
  • 2
  • -
  • 9
  • Arsya Philo Wisyesa Putra Sjarifuddin

  • 0
  • 4
  • -
  • 10
  • Duiven Wayan

  • 6
  • 6
  • -
  • 11
  • Gunhaar Panjwani

  • 0
  • 0
  • -
  • 12
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • 6
  • 6
  • -
  • 13
  • Damar Aryaputra Rahman

  • 6
  • 6
  • -
  • 14
  • Ferrel Hugo Gunawan

  • 1
  • 0
  • -
  • 15
  • Jason Ciptonugroho

  • 0
  • 1
  • -
  • 16
  • M Nur Alfachry

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Christopher Tandjung

  • 7
  • 7
  • -
  •  
  • Djuragan Anom

  • 6
  • 5
  • -
  •  
  • M.Hidayatul Rezky Djufri

  • 2
  • 3
  • -
  •  
  • Thomas Hartono

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Duiven Wayan

  • 2
  • 0
  • -
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Damar Aryaputra Rahman

  • 6
  • 3
  • 5
  •  
  • M Nur Alfachry

  • 4
  • 6
  • 10
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Christopher Tandjung

  • 2
  • 3
  • -
  •  
  • Thomas Hartono

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • M Nur Alfachry

  • 5
  • 3
  • -
  •  
  • Thomas Hartono

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • -
  • WO
  • -

Sportama Junior Championships V - 2019 (PNP & UTR Points)
U10 Green Girls

  • 1
  • Milanesa Briana Susanto

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Claire Jane Tumbuan-kwok

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Hope Putri Toratio Ramma

  • -
  • WO
  • -
  • 5
  • Kaylee Tandjung

  • 4
  • 4
  • -
  • 6
  • Koko Sakai

  • 1
  • 0
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Sofia Grace Santosa

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Milanesa Briana Susanto

  • 4
  • 5
  • -
  •  
  • Hope Putri Toratio Ramma

  • 1
  • 3
  • -
  •  
  • Kaylee Tandjung

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Sofia Grace Santosa

  • 0
  • 2
  • -
  •  
  • Milanesa Briana Susanto

  • 4
  • 4
  • 9
  •  
  • Kaylee Tandjung

  • 5
  • 1
  • 11

Sportama Junior Championships V - 2019 (PNP & UTR Points)
U12 Girls

  • 1
  • Kayla Ruth Santosa

  • 6
  • 6
  • -
  • 2
  • Marsya Raychalla Johana Therik

  • 2
  • 1
  • -
  • 3
  • Alaia Afief

  • 6
  • 6
  • -
  • 4
  • Joanne Kayla Godwin

  • 1
  • 2
  • -
  • 5
  • Marvena Maulida

  • 6
  • 6
  • -
  • 6
  • Syifa Andriana Amy

  • 0
  • 0
  • -
  • 7
  • Jacklyn Juana

  • 6
  • 6
  • -
  • 8
  • Clarinta Kyara Feisal

  • 1
  • 2
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Kayla Ruth Santosa

  • 1
  • 2
  • -
  •  
  • Alaia Afief

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Marvena Maulida

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Jacklyn Juana

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Alaia Afief

  • 0
  • -
  • -
  •  
  • Jacklyn Juana

  • 3
  • -
  • Ret

Sportama Junior Championships V - 2019 (PNP & UTR Points)
U14 Girls

  • 1
  • Zelda Gracia Muttaqin

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Angelina Dee Marino

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Nazela Agustin

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Bianca Alessandra Winoto

  • 0
  • 5
  • -
  • 8
  • Ayoka Tamtiara Baely

  • 6
  • 7
  • -
  • 9
  • Adeline Keyra Falisha

  • 3
  • 1
  • -
  • 10
  • Athalia Setiawan

  • 6
  • 6
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Daniella Clara Suryapranata

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Rana Azzahra Leksana

  • 2
  • 3
  • -
  • 14
  • Atiqah Djafira Tarigan

  • 6
  • 6
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Lulwa Naswardhani

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Zelda Gracia Muttaqin

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Angelina Dee Marino

  • 1
  • 1
  • -
  •  
  • Nazela Agustin

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Ayoka Tamtiara Baely

  • 0
  • 2
  • -
  •  
  • Athalia Setiawan

  • 1
  • 0
  • -
  •  
  • Daniella Clara Suryapranata

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Atiqah Djafira Tarigan

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Lulwa Naswardhani

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Zelda Gracia Muttaqin

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Nazela Agustin

  • 3
  • 1
  • -
  •  
  • Daniella Clara Suryapranata

  • 6
  • 2
  • 8
  •  
  • Lulwa Naswardhani

  • 0
  • 6
  • 10
  •  
  • Zelda Gracia Muttaqin

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Lulwa Naswardhani

  • 4
  • 3
  • -

Sportama Junior Championships V - 2019 (PNP & UTR Points)
U16-18 Girls

Group A
No Name Rachel Peters Justmin Da Costa Gracia Easterliz Nicole Isman Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Rachel Peters
- - -
- - -
6 6 -
4 3 -
6 6 -
0 0 -
6 6 -
2 1 -
3 3 -
-
-
-
-
- I
2 Justmin Da Costa
4 3 -
6 6 -
- - -
- - -
6 6 -
0 0 -
6 6 -
1 2 -
3 2 1
-
-
-
-
- II
3 Gracia Easterliz
0 0 -
6 6 -
0 0 -
6 6 -
- - -
- - -
0 0 -
6 6 -
3 - 3
-
-
-
-
- iV
4 Nicole Isman
2 1 -
6 6 -
1 2 -
6 6 -
6 6 -
0 0 -
- - -
- - -
3 1 2
-
-
-
-
- III

Sportama Junior Championships V - 2019 (PNP & UTR Points)
U10 Orange

  • 1
  • -
  • -
  • -
  • 2
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Hagia Sofhia

  • -
  • 6
  • -
  • 4
  • Frederick Richard Wijaya

  • -
  • 1
  • -
  • 5
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 14
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 17
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 18
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 19
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 20
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 21
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 22
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 23
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 24
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 25
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 26
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 27
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 28
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 29
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 30
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 31
  • -

  • -
  • -
  • -
  • 32
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Phillipe Bawono

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Hagia Sofhia

  • -
  • 5
  • -
  •  
  • Kenzie Hardanu

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Shawn Alamsyah

  • -
  • 2
  • -
  •  
  • Muhammad Farhan

  • -
  • 1
  • -
  •  
  • Edward Sjarifudin

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Faith Auditeur Sridjaja

  • -
  • 3
  • -
  •  
  • M Rafa Rasendriya

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Madeline Ivy Tjokro

  • -
  • 1
  • -
  •  
  • Darrio Aryabani Safar

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Karina Brigitta Sucipto

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Liam Gunawan

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Raffa Rizky Ramadhan

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Rafi Salman

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Jeremiah P Bumi

  • -
  • 5
  • -
  •  
  • Karen Yap

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Phillipe Bawono

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Kenzie Hardanu

  • -
  • 2
  • -
  •  
  • Edward Sjarifudin

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • M Rafa Rasendriya

  • -
  • 5
  • -
  •  
  • Darrio Aryabani Safar

  • -
  • 3
  • -
  •  
  • Karina Brigitta Sucipto

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Raffa Rizky Ramadhan

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Karen Yap

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Phillipe Bawono

  • -
  • 3
  • -
  •  
  • Edward Sjarifudin

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Karina Brigitta Sucipto

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Raffa Rizky Ramadhan

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Edward Sjarifudin

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Raffa Rizky Ramadhan

  • -
  • 6
  • -

Sportama Junior Championships V - 2019 (PNP & UTR Points)
U8 Red

Group A
No Name Muhammad Farhan Aditya Rama Fahreza Joanne Sifra Hutabarat Austin Gilang Silaban - Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Muhammad Farhan
- - -
- - -
- 8 -
- 10 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 1 -
- - -
- - -
3 2 1
-
-
-
-
- -
2 Aditya Rama Fahreza
- 10 -
- 8 -
- - -
- - -
- 10 -
- 5 -
- 10 -
- 6 -
- - -
- - -
3 3 -
-
-
-
-
- I
3 Joanne Sifra Hutabarat
- 3 -
- 10 -
- 5 -
- 10 -
- - -
- - -
- 4 -
- 10 -
- - -
- - -
3 - 3
-
-
-
-
- -
4 Austin Gilang Silaban
- 1 -
- 10 -
- 6 -
- 10 -
- 10 -
- 4 -
- - -
- - -
- - -
- - -
3 1 2
-
-
-
-
- -
5 -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
-
-
-
-
- -
Group B
No Name Matthew Ian Tjokro M Keandre Yudhistira Revano Rhodez Ramma Rachelle Hartono - Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Matthew Ian Tjokro
- - -
- - -
- 5 -
- 10 -
- 8 -
- 10 -
- 10 -
- 6 -
- - -
- - -
3 1 2
-
-
-
-
- -
2 M Keandre Yudhistira
- 10 -
- 5 -
- - -
- - -
- 10 -
- 8 -
- 10 -
- 1 -
- - -
- - -
3 3 -
-
-
-
-
- I
3 Revano Rhodez Ramma
- 10 -
- 8 -
- 8 -
- 10 -
- - -
- - -
- 10 -
- 3 -
- - -
- - -
3 2 1
-
-
-
-
- -
4 Rachelle Hartono
- 6 -
- 10 -
- 1 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- - -
- - -
- - -
- - -
3 - 3
-
-
-
-
- -
5 -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
-
-
-
-
- -
Group C
No Name Frederick Richard Wijaya Oliver Kenzo Tan Josephine Clarabelle Suryanto Gea Ahsanul Maula Niqkhesya Rahmawati Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Frederick Richard Wijaya
- - -
- - -
- 7 -
- 10 -
- 7 -
- 10 -
- 9 -
- 10 -
- - -
- - -
3 - 3
-
-
-
-
- -
2 Oliver Kenzo Tan
- 10 -
- 7 -
- - -
- - -
- 10 -
- 9 -
- 6 -
- 10 -
- - -
- - -
3 2 1
-
-
-
-
- -
3 Josephine Clarabelle Suryanto
- 10 -
- 7 -
- 9 -
- 10 -
- - -
- - -
- 6 -
- 10 -
- - -
- - -
3 1 2
-
-
-
-
- -
4 Gea Ahsanul Maula
- 10 -
- 9 -
- 10 -
- 6 -
- 10 -
- 6 -
- - -
- - -
- - -
- - -
3 3 -
-
-
-
-
- I
5 Niqkhesya Rahmawati
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
-
-
-
-
- -
Group D
No Name Almaghesta Zafa Utama Sebastian Widiyanto Roselin Wijaya Abby Sufjan Wisyesa Sjarifuddin - Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Almaghesta Zafa Utama
- - -
- - -
- 10 -
- 2 -
- 10 -
- 6 -
- 10 -
- 0 -
- - -
- - -
3 3 -
-
-
-
-
- I
2 Sebastian Widiyanto
- 2 -
- 10 -
- - -
- - -
- 5 -
- 10 -
- 10 -
- 2 -
- - -
- - -
3 1 2
-
-
-
-
- -
3 Roselin Wijaya
- 6 -
- 10 -
- 10 -
- 5 -
- - -
- - -
- 10 -
- 3 -
- - -
- - -
3 2 1
-
-
-
-
- -
4 Abby Sufjan Wisyesa Sjarifuddin
- 0 -
- 10 -
- 2 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- - -
- - -
- - -
- - -
3 - 3
-
-
-
-
- -
5 -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
-
-
-
-
- -
  • 1
  • Aditya Rama Fahreza

  • -
  • 10
  • -
  • 2
  • M Keandre Yudhistira

  • -
  • 9
  • -
  • 3
  • Gea Ahsanul Maula

  • -
  • 10
  • -
  • 4
  • Almaghesta Zafa Utama

  • -
  • 7
  • -
  •  
  • Aditya Rama Fahreza

  • -
  • 10
  • -
  •  
  • Gea Ahsanul Maula

  • -
  • 7
  • -
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Fri Jul 2019 13:30:00 U16-18 Boys 16th Round - 2 Djuragan Anom Muhammad Fedrian
Fri Jul 2019 13:30:00 U16-18 Boys 16th Round - 3 M.Hidayatul Rezky Djufri Mousa Khalil Ayesh
Fri Jul 2019 13:30:00 U16-18 Boys 16th Round - 4 Thomas Hartono Elsyaday Yoga Mp
Fri Jul 2019 13:30:00 U16-18 Boys 16th Round - 5 Arsya Philo Wisyesa Putra Sjarifuddin Duiven Wayan
Fri Jul 2019 15:00:00 U12 Boys 32th round - 7 Egan Luhur George Fransias Blessing
Fri Jul 2019 15:00:00 U12 Boys 32th round - 10 Duiven Made Aldebaran Faza Utama
Fri Jul 2019 16:00:00 U12 Boys 32th round - 11 Justin Alamsyah Nikos Krahulik
Fri Jul 2019 16:00:00 U12 Boys 32th round - 14 Gardan Hermawan Nathaniel Widiyanto
Fri Jul 2019 17:00:00 U14 Girls 16th Round - 4 Bianca Alessandra Winoto Ayoka Tamtiara Baely
Fri Jul 2019 17:00:00 U14 Girls 16th Round - 7 Rana Azzahra Leksana Atiqah Djafira Tarigan
Fri Jul 2019 18:00:00 U14 Boys 16th Round - 4 Alvito Nadhif Radya Spiros Krahulik
Fri Jul 2019 18:00:00 U14 Boys 16th Round - 5 Gideon Frans Immanuel Wallace Luhur
Fri Jul 2019 18:00:00 U14 Boys 16th Round - 7 Marco Hartono Firdaus Ivanda
Fri Jul 2019 18:00:00 U16-18 Boys 16th Round - 6 Gunhaar Panjwani Louis Maha Viro Deo Tarigan
Fri Jul 2019 18:00:00 U16-18 Boys 16th Round - 8 Jason Ciptonugroho M Nur Alfachry
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Sat Jul 2019 08:00:00 U10 Boys Green 32th round - 2 Clifton Gandha Kenzie Wynn Wijaya
Sat Jul 2019 08:00:00 U10 Boys Green 32th round - 3 Preston Dharmadi Gana Banyu
Sat Jul 2019 08:00:00 U10 Boys Green 32th round - 6 Zach Arsa Soelistyo Lucas Alexander Winoto
Sat Jul 2019 08:00:00 U10 Boys Green 32th round - 7 Justin Ferry Franklin Arshad Setiawan
Sat Jul 2019 09:00:00 U10 Boys Green 32th round - 10 Dylan Yap Andhika Saputra
Sat Jul 2019 09:00:00 U10 Boys Green 32th round - 11 Abimanyu Aditya Prana Joshua Theodore Suryanto
Sat Jul 2019 09:00:00 U10 Boys Green 32th round - 14 Yosia Nirwasita Agung Rafael Margono
Sat Jul 2019 09:00:00 U12 Boys 32th round - 3 Fazza Mohammad Rizqi Prakoso Kevin Marino Tedjomulja
Sat Jul 2019 09:30:00 U10 Orange 32th round - 2 Hagia Sofhia Frederick Richard Wijaya
Sat Jul 2019 10:00:00 U12 Boys 32th round - 6 Darrel Athabani Safar Daryl Matthew Widjaja
Sat Jul 2019 10:00:00 U16-18 Boys 16th Round - 1 Jeremy Morgan Isman Christopher Tandjung
Sat Jul 2019 10:00:00 U16-18 Boys 16th Round - 7 Damar Aryaputra Rahman Ferrel Hugo Gunawan
Sat Jul 2019 10:00:00 U14 Girls 16th Round - 5 Adeline Keyra Falisha Athalia Setiawan
Sat Jul 2019 10:00:00 U10 Orange 16th Round - 4 Faith Auditeur Sridjaja M Rafa Rasendriya
Sat Jul 2019 10:30:00 U10 Orange 16th Round - 2 Kenzie Hardanu Shawn Alamsyah
Sat Jul 2019 11:00:00 U10 Boys Green 16th Round - 1 Bixenta Adzkaa Feisal Kenzie Wynn Wijaya
Sat Jul 2019 11:00:00 U14 Boys Quarter Final - 1 Valentino Bagas Kurniadhika Tegar Galang Perkasa
Sat Jul 2019 11:00:00 U14 Boys Quarter Final - 2 Bagus Sandika Yusaka Alvito Nadhif Radya
Sat Jul 2019 11:00:00 U14 Boys Quarter Final - 3 Wallace Luhur Jojo Indradewa
Sat Jul 2019 11:00:00 U14 Boys Quarter Final - 4 Marco Hartono Razan Dhawy Atmaja
Sat Jul 2019 11:00:00 U10 Orange 16th Round - 1 Phillipe Bawono Hagia Sofhia
Sat Jul 2019 11:00:00 U10 Orange 16th Round - 3 Muhammad Farhan Edward Sjarifudin
Sat Jul 2019 11:30:00 U10 Orange 16th Round - 5 Madeline Ivy Tjokro Darrio Aryabani Safar
Sat Jul 2019 11:30:00 U10 Orange 16th Round - 6 Karina Brigitta Sucipto Liam Gunawan
Sat Jul 2019 12:00:00 U10 Boys Green 16th Round - 2 Preston Dharmadi Ethan Jake Frans
Sat Jul 2019 12:00:00 U10 Boys Green 16th Round - 3 Mihir Naidu Lucas Alexander Winoto
Sat Jul 2019 12:00:00 U10 Boys Green 16th Round - 4 Arshad Setiawan Samuel Putra Toratio Ramma
Sat Jul 2019 12:00:00 U10 Boys Green 16th Round - 5 Niki Resya Wardana Andhika Saputra
Sat Jul 2019 12:00:00 U10 Boys Green 16th Round - 6 Joshua Theodore Suryanto Bryan Suryadi
Sat Jul 2019 12:00:00 U10 Orange 16th Round - 7 Raffa Rizky Ramadhan Rafi Salman
Sat Jul 2019 12:00:00 U10 Orange 16th Round - 8 Jeremiah P Bumi Karen Yap
Sat Jul 2019 12:30:00 U10 Orange Quarter Final - 1 Phillipe Bawono Kenzie Hardanu
Sat Jul 2019 12:30:00 U10 Orange Quarter Final - 2 Edward Sjarifudin M Rafa Rasendriya
Sat Jul 2019 13:00:00 U10 Boys Green 16th Round - 7 Justin Suryadi Rafael Margono
Sat Jul 2019 13:00:00 U10 Boys Green 16th Round - 8 Keanu Sinclair Liem Elroy Hendera
Sat Jul 2019 13:00:00 U12 Boys 16th Round - 1 Rafalentino Da Costa Joseph Owen Lauw
Sat Jul 2019 13:00:00 U12 Boys 16th Round - 2 Fazza Mohammad Rizqi Prakoso Jason Suryadi
Sat Jul 2019 13:00:00 U12 Boys 16th Round - 3 Rasya Qaishar Rasendriya Daryl Matthew Widjaja
Sat Jul 2019 13:00:00 U10 Orange Quarter Final - 3 Darrio Aryabani Safar Karina Brigitta Sucipto
Sat Jul 2019 13:00:00 U10 Orange Quarter Final - 4 Raffa Rizky Ramadhan Karen Yap
Sat Jul 2019 14:00:00 U12 Boys 16th Round - 4 Egan Luhur Matthew Bradley Listijadhi (panggilan Bradley)
Sat Jul 2019 14:00:00 U12 Boys 16th Round - 5 Rafael Jose Soesilo Duiven Made
Sat Jul 2019 14:00:00 U12 Boys 16th Round - 6 Justin Alamsyah Eric Matthew Gunawan
Sat Jul 2019 14:00:00 U12 Boys 16th Round - 7 Joachim Mika Gunawan Gardan Hermawan
Sat Jul 2019 14:00:00 U12 Boys 16th Round - 8 Jamond Tsang Suwandi Jaden Elliott
Sat Jul 2019 15:00:00 U16-18 Boys Quarter Final - 1 Christopher Tandjung Djuragan Anom
Sat Jul 2019 15:00:00 U16-18 Boys Quarter Final - 2 M.Hidayatul Rezky Djufri Thomas Hartono
Sat Jul 2019 15:00:00 U16-18 Boys Quarter Final - 3 Duiven Wayan Louis Maha Viro Deo Tarigan
Sat Jul 2019 15:00:00 U16-18 Boys Quarter Final - 4 Damar Aryaputra Rahman M Nur Alfachry
Sat Jul 2019 15:00:00 U16-18 Girls Pool A Match 3 Rachel Peters Nicole Isman
Sat Jul 2019 15:00:00 U16-18 Girls Pool A Match 4 Justmin Da Costa Gracia Easterliz
Sat Jul 2019 16:00:00 U10 Green Girls Quarter Final - 2 Claire Jane Tumbuan-kwok Hope Putri Toratio Ramma
Sat Jul 2019 16:00:00 U10 Green Girls Quarter Final - 3 Kaylee Tandjung Koko Sakai
Sat Jul 2019 16:00:00 U12 Girls Quarter Final - 1 Kayla Ruth Santosa Marsya Raychalla Johana Therik
Sat Jul 2019 16:00:00 U12 Girls Quarter Final - 2 Alaia Afief Joanne Kayla Godwin
Sat Jul 2019 16:00:00 U12 Girls Quarter Final - 3 Marvena Maulida Syifa Andriana Amy
Sat Jul 2019 16:00:00 U12 Girls Quarter Final - 4 Jacklyn Juana Clarinta Kyara Feisal
Sat Jul 2019 17:00:00 U10 Boys Green Quarter Final - 1 Bixenta Adzkaa Feisal Ethan Jake Frans
Sat Jul 2019 17:00:00 U14 Girls Quarter Final - 1 Zelda Gracia Muttaqin Angelina Dee Marino
Sat Jul 2019 17:00:00 U14 Girls Quarter Final - 2 Nazela Agustin Ayoka Tamtiara Baely
Sat Jul 2019 17:00:00 U14 Girls Quarter Final - 3 Athalia Setiawan Daniella Clara Suryapranata
Sat Jul 2019 17:00:00 U14 Girls Quarter Final - 4 Atiqah Djafira Tarigan Lulwa Naswardhani
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Sun Jul 2019 08:00:00 U10 Boys Green Quarter Final - 2 Mihir Naidu Arshad Setiawan
Sun Jul 2019 08:00:00 U10 Boys Green Quarter Final - 3 Andhika Saputra Bryan Suryadi
Sun Jul 2019 08:00:00 U10 Boys Green Quarter Final - 4 Rafael Margono Elroy Hendera
Sun Jul 2019 08:00:00 U12 Boys Quarter Final - 1 Rafalentino Da Costa Fazza Mohammad Rizqi Prakoso
Sun Jul 2019 08:00:00 U12 Boys Quarter Final - 2 Daryl Matthew Widjaja Matthew Bradley Listijadhi (panggilan Bradley)
Sun Jul 2019 09:00:00 U12 Boys Quarter Final - 3 Rafael Jose Soesilo Eric Matthew Gunawan
Sun Jul 2019 09:00:00 U12 Boys Quarter Final - 4 Gardan Hermawan Jaden Elliott
Sun Jul 2019 09:00:00 U14 Boys Semi Final - 2 Wallace Luhur Marco Hartono
Sun Jul 2019 09:30:00 U10 Orange Semi Final - 1 Phillipe Bawono Edward Sjarifudin
Sun Jul 2019 10:00:00 U14 Boys Semi Final - 1 Valentino Bagas Kurniadhika Alvito Nadhif Radya
Sun Jul 2019 10:00:00 U16-18 Boys Semi Final - 1 Christopher Tandjung Thomas Hartono
Sun Jul 2019 10:00:00 U16-18 Boys Semi Final - 2 Louis Maha Viro Deo Tarigan M Nur Alfachry
Sun Jul 2019 10:00:00 U10 Orange Semi Final - 2 Karina Brigitta Sucipto Raffa Rizky Ramadhan
Sun Jul 2019 11:00:00 U16-18 Girls Pool A Match 2 Rachel Peters Gracia Easterliz
Sun Jul 2019 11:00:00 U16-18 Girls Pool A Match 5 Justmin Da Costa Nicole Isman
Sun Jul 2019 11:30:00 U10 Green Girls Semi Final - 1 Milanesa Briana Susanto Hope Putri Toratio Ramma
Sun Jul 2019 11:30:00 U10 Green Girls Semi Final - 2 Kaylee Tandjung Sofia Grace Santosa
Sun Jul 2019 11:30:00 U12 Girls Semi Final - 1 Kayla Ruth Santosa Alaia Afief
Sun Jul 2019 12:30:00 U12 Girls Semi Final - 2 Marvena Maulida Jacklyn Juana
Sun Jul 2019 12:30:00 U14 Girls Semi Final - 1 Zelda Gracia Muttaqin Nazela Agustin
Sun Jul 2019 12:30:00 U14 Girls Semi Final - 2 Daniella Clara Suryapranata Lulwa Naswardhani
Loading…