• +62 21 579 36022

  • info@sportama.com

SPORTAMA JUNIOR CHAMPIONSHIPS III - 2019 (UTR & PNP POINTS)

Sportama Junior Championships III - 2019 (UTR & PNP Points)

Date:
19 April 2019 - 21 April 2019
Venue :
Sultan Hotel & Residence - Jakarta
Contact :
+6221 57936022
Web :
www.sportama.com
Registration :
By online at www.sportama.com
Deadline :

U8 Red : Friday, April 19, 2019 at 6.00pm

U10 Orange/Green, U12,U14,U16-18: Wednesday, April 17, 2019 at 6.00pm

Fee :

IDR 300.000 / person (U8 Red)

IDR 350.000 / person (U10,U12,U14,U16-18)

Divisions:

Boys & Girls Single :

U8 Red : Born on/or after January 01, 2011

U10 : Born on/or after January 01, 2009

U12 : Born on/or after January 01, 2007

U14 : Born on/or after January 01, 2005

U16-18 : Born on/or after January 01, 2001

Schedule of play :

Draw & schedule of play will be informed at the website on Thursday April 18, 2019 at afternoon.
Registration has been closed

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Austin Gilang Silaban -
2 Phillipe Bawono -
3 Dylan Suryadi Arif -
4 Adrian Alexander Kudinar -
5 Almaghesta Zafa Utama -
6 Raffa Rizky Ramadhan -
7 M.Ikhsan Al Fathdry -
8 Roman Sada -
9 Frederick Richard Wijaya -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Keanu Sinclair Liem -
2 Niki Resya Wardana -
3 Evan Alezeus Tandjung -
4 Jayden Rafael Gunawan -
5 Warren Russell Gunawan -
6 Lars Karan Goliono -
7 Justin Suryadi -
8 Devon Kei Enzo -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Mihir Naidu -
2 Titouan Parrod -
3 Ethan Jake Frans -
4 Lucas Alexander Winoto -
5 Kautsar Nazil -
6 Reaven Rio Suryana -
7 Bryan Suryadi -
8 Dylan Yap -
9 Bixenta Adzkaa Feisal -
10 M Fakhri Akbar Siregar -
11 Al Raffi Pratama -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Justin Alamsyah -
2 Nikhil Bahirwani -
3 Rafa Jeconia Verdasco -
4 Matthew Pierre Handajanto -
5 Calvin Suryadi Arif -
6 Keitaro Hendrajanto -
7 Dwi Aderahmantoro -
8 Rafalentino Da Costa -
9 Muhammad Faiz Habibi Rizqi -
10 Shiryu Sakamoto -
11 Jaden Elliott -
12 Raphael Rio Suryana -
13 Eric Matthew Gunawan -
14 Aldebaran Faza Utama -
15 Raynard Joseph Taneka -
16 Dillon Landau -
17 Bryan Wilson Purnama -
18 Joseph Owen Lauw -
19 Joachim Mika Gunawan -
20 Daryl Matthew Widjaja -
21 Jason Suryadi -
22 Jamond Tsang Suwandi -
23 Matthew Bradley Listijadhi (bradley) -
24 Gardan Hermawan -
25 Enzo Theodore Kamarga -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Arief Riau Wiguna -
2 Louis Maha Viro Deo Tarigan -
3 Bagus Sandika Yusaka -
4 M.Nur Alfachry -
5 Arjun Gupta -
6 Raihan Dafa Darmawan -
7 Jaydon Barki -
8 M.Hidayatul Rezky Djufri -
9 Valentino Bagas Kurniadhika -
10 Sabri Dwi Bayhaki -
11 Owen Ray -
12 Elsyaday Yoga Mp -
13 Raffi Ahmad Martadiredja -
14 Andi Aqeel Ghaiyas Cakravastia -
15 Achmad Zidan -
16 Alvito Nadhif Radya -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Dibbyaro Hinomaru -
2 Brian Edmund Sutioso -
3 Mousa Khalil Ayesh -
4 Samvid Chaitanya Andhare -
5 Ferrel Hugo Gunawan -
6 Rashad Aziz -
7 Ajhe Ray Delrian -
8 Sulistyo Wibowo -
9 Abil Khasan Akbar -
10 Taimur Saleem -
11 Omar Saleem -
12 Bryan Justin Valentino Derek -
13 M Yusuf Alfaris -
14 Setyo Pambudi -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Joanne Sifra Hutabarat -
2 Roselin Wijaya -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Karen Yap -
2 Hagia Sofhia -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Milanesa Briana Susanto -
2 Tiara Maharani Sandy Putri -
3 Maula Sa'ya -
4 Sheikha Adelyna Soares -
5 Sofia Grace Santosa -
6 Joycelline Daryll C. Mangunsong -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Febyaro Ribby Santara -
2 Garneta Hoki Wibisono -
3 Novita Gita Purwasih -
4 Kayla Ruth Santosa -
5 Mischka Sinclaire Goenadi -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Ayoka Tamtiara Baely -
2 Haru Sugimoto -
3 Bianca Alessandra Winoto -
4 Kendra Ong -
5 Lulwa Naswardhani -
6 Sameera Talwar -
7 Emilia Michta -
8 Daniella Clara Suryapranata -
9 Kholisa Siti Maisaroh -
10 Tiara Regita -

MAIN DRAW

POS PLAYER NATIONAL RANK
1 Jaina Bahirwani -
2 Justmin Da Costa -
3 Bella Ayu Septiani -
4 Aurellia Paquita -
5 Shelma Revahia Dinia Lubbina -
6 Emma Gunarso -

Sportama Junior Championships III - 2019 (UTR & PNP Points)
U10 ORANGE

  • 1
  • Niki Resya Wardana

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Jayden Rafael Gunawan

  • -
  • 2
  • -
  • 4
  • Devon Kei Enzo

  • -
  • 6
  • -
  • 5
  • Justin Suryadi

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Hagia Sofhia

  • -
  • 0
  • -
  • 8
  • Evan Alezeus Tandjung

  • -
  • 6
  • -
  • 9
  • Warren Russell Gunawan

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Lars Karan Goliono

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Karen Yap

  • -
  • WO
  • -
  • 14
  • Al Raffi Pratama

  • -
  • -
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Keanu Sinclair Liem

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Niki Resya Wardana

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Devon Kei Enzo

  • -
  • 3
  • -
  •  
  • Justin Suryadi

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Evan Alezeus Tandjung

  • -
  • 4
  • -
  •  
  • Warren Russell Gunawan

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Lars Karan Goliono

  • -
  • 5
  • -
  •  
  • Karen Yap

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Keanu Sinclair Liem

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Niki Resya Wardana

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Justin Suryadi

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Warren Russell Gunawan

  • -
  • 0
  • -
  •  
  • Keanu Sinclair Liem

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Niki Resya Wardana

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Keanu Sinclair Liem

  • -
  • 7
  • -

Sportama Junior Championships III - 2019 (UTR & PNP Points)
U10 GREEN BOYS

  • 1
  • M Fakhri Akbar Siregar

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Titouan Parrod

  • 4
  • 5
  • -
  • 4
  • Dylan Yap

  • 1
  • 4
  • -
  • 5
  • Mihir Naidu

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Kautsar Nazil

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Reaven Rio Suryana

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Bryan Suryadi

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Al Raffi Pratama

  • 4
  • 4
  • -
  • 14
  • Ethan Jake Frans

  • 1
  • 0
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • -
  • -
  • -
  •  
  • M Fakhri Akbar Siregar

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Titouan Parrod

  • 1
  • 0
  • -
  •  
  • Mihir Naidu

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Kautsar Nazil

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Reaven Rio Suryana

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Bryan Suryadi

  • -
  • WO
  • -
  •  
  • Al Raffi Pratama

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • 1
  • 2
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • M Fakhri Akbar Siregar

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Kautsar Nazil

  • 1
  • 2
  • -
  •  
  • Bryan Suryadi

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Al Raffi Pratama

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • M Fakhri Akbar Siregar

  • 2
  • 0
  • -
  •  
  • Al Raffi Pratama

  • 4
  • 4
  • -

Sportama Junior Championships III - 2019 (UTR & PNP Points)
U12 BOYS

  • 1
  • Rafalentino Da Costa

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Raphael Rio Suryana

  • 6
  • 6
  • -
  • 4
  • Aldebaran Faza Utama

  • 1
  • 0
  • -
  • 5
  • Joachim Mika Gunawan

  • 2
  • 2
  • -
  • 6
  • Rafa Jeconia Verdasco

  • 6
  • 6
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Enzo Theodore Kamarga

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Jaden Elliott

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Gardan Hermawan

  • 6
  • 3
  • 11
  • 12
  • Bryan Wilson Purnama

  • 1
  • 6
  • 9
  • 13
  • Daryl Matthew Widjaja

  • 6
  • 6
  • -
  • 14
  • Dillon Landau

  • 3
  • 0
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Eric Matthew Gunawan

  • -
  • -
  • -
  • 17
  • Keitaro Hendrajanto

  • -
  • -
  • -
  • 18
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 19
  • Raynard Joseph Taneka

  • 3
  • 6
  • 8
  • 20
  • Jamond Tsang Suwandi

  • 6
  • 2
  • 10
  • 21
  • Nikhil Bahirwani

  • 6
  • 4
  • 7
  • 22
  • Shiryu Sakamoto

  • 1
  • 6
  • 10
  • 23
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 24
  • Calvin Suryadi Arif

  • -
  • -
  • -
  • 25
  • Matthew Bradley Listijadhi (bradley)

  • 6
  • 6
  • -
  • 26
  • Matthew Pierre Handajanto

  • 0
  • 1
  • -
  • 27
  • Muhammad Faiz Habibi Rizqi

  • 6
  • 6
  • -
  • 28
  • Jason Suryadi

  • 3
  • 1
  • -
  • 29
  • Joseph Owen Lauw

  • 6
  • 6
  • -
  • 30
  • Justin Alamsyah

  • 2
  • 1
  • -
  • 31
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 32
  • Dwi Aderahmantoro

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • 6
  • 3
  •  
  • Raphael Rio Suryana

  • 0
  • 0
  • ret
  •  
  • Rafa Jeconia Verdasco

  • -
  • WO
  • -
  •  
  • Enzo Theodore Kamarga

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • 6
  • 0
  • -
  •  
  • Gardan Hermawan

  • 1
  • 0
  • ret
  •  
  • Daryl Matthew Widjaja

  • 4
  • 3
  • -
  •  
  • Eric Matthew Gunawan

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Keitaro Hendrajanto

  • 4
  • 6
  • 11
  •  
  • Jamond Tsang Suwandi

  • 6
  • 4
  • 9
  •  
  • Shiryu Sakamoto

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Calvin Suryadi Arif

  • -
  • WO
  • -
  •  
  • Matthew Bradley Listijadhi (bradley)

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • Muhammad Faiz Habibi Rizqi

  • 6
  • 4
  • -
  •  
  • Joseph Owen Lauw

  • 2
  • 1
  • -
  •  
  • Dwi Aderahmantoro

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • Rafa Jeconia Verdasco

  • 5
  • 3
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • 6
  • 7
  • -
  •  
  • Eric Matthew Gunawan

  • 1
  • 6
  • -
  •  
  • Keitaro Hendrajanto

  • 6
  • 2
  • 10
  •  
  • Calvin Suryadi Arif

  • 3
  • 6
  • 4
  •  
  • Matthew Bradley Listijadhi (bradley)

  • 1
  • 6
  • -
  •  
  • Dwi Aderahmantoro

  • 6
  • 7
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • 5
  • 2
  • -
  •  
  • Keitaro Hendrajanto

  • 1
  • 2
  • -
  •  
  • Dwi Aderahmantoro

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Rafalentino Da Costa

  • 2
  • 6
  • 10
  •  
  • Dwi Aderahmantoro

  • 6
  • 2
  • 7

Sportama Junior Championships III - 2019 (UTR & PNP Points)
U14 BOYS

  • 1
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • 6

  • 6
  • -
  • 2
  • Andi Aqeel Ghaiyas Cakravastia

  • 0
  • 0
  • -
  • 3
  • Alvito Nadhif Radya

  • 6
  • 6
  • -
  • 4
  • Raffi Ahmad Martadiredja

  • 1
  • 0
  • -
  • 5
  • M.Hidayatul Rezky Djufri

  • 6
  • 6
  • -
  • 6
  • Owen Ray

  • 0
  • 0
  • -
  • 7
  • Sabri Dwi Bayhaki

  • 6
  • 6
  • -
  • 8
  • Raihan Dafa Darmawan

  • 1
  • 0
  • -
  • 9
  • Jaydon Barki

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Arief Riau Wiguna

  • -
  • WO
  • -
  • 11
  • Achmad Zidan

  • 3
  • 4
  • -
  • 12
  • Elsyaday Yoga Mp

  • 6
  • 6
  • -
  • 13
  • Bagus Sandika Yusaka

  • 3
  • 2
  • -
  • 14
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • 6
  • 6
  • -
  • 15
  • Arjun Gupta

  • -
  • WO
  • -
  • 16
  • M.Nur Alfachry

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • 6
  • 7
  • -
  •  
  • Alvito Nadhif Radya

  • 2
  • 6
  • -
  •  
  • M.Hidayatul Rezky Djufri

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Sabri Dwi Bayhaki

  • 1
  • 4
  • -
  •  
  • Arief Riau Wiguna

  • 1
  • 3
  • -
  •  
  • Elsyaday Yoga Mp

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Arjun Gupta

  • 1
  • 2
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • 7
  • 2
  • 2
  •  
  • M.Hidayatul Rezky Djufri

  • 6
  • 6
  • 10
  •  
  • Elsyaday Yoga Mp

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Valentino Bagas Kurniadhika

  • 4
  • 2
  • -
  •  
  • M.Hidayatul Rezky Djufri

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Elsyaday Yoga Mp

  • 0
  • 2
  • -

Sportama Junior Championships III - 2019 (UTR & PNP Points)
U16-18 BOYS

  • 1
  • Rashad Aziz

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Mousa Khalil Ayesh

  • 0
  • 0
  • -
  • 4
  • Omar Saleem

  • 6
  • 6
  • -
  • 5
  • Bryan Justin Valentino Derek

  • 6
  • 1
  • 10
  • 6
  • Samvid Chaitanya Andhare

  • 4
  • 6
  • 2
  • 7
  • Ferrel Hugo Gunawan

  • 0
  • 2
  • -
  • 8
  • Ajhe Ray Delrian

  • 6
  • 6
  • -
  • 9
  • Abil Khasan Akbar

  • -
  • WO
  • -
  • 10
  • Sulistyo Wibowo

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • M Yusuf Alfaris

  • 1
  • 3
  • -
  • 12
  • Taimur Saleem

  • 6
  • 6
  • -
  • 13
  • Dibbyaro Hinomaru

  • 6
  • 6
  • -
  • 14
  • Brian Edmund Sutioso

  • 3
  • 0
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Setyo Pambudi

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Rashad Aziz

  • 2
  • 3
  • -
  •  
  • Omar Saleem

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Bryan Justin Valentino Derek

  • 1
  • 5
  • -
  •  
  • Ajhe Ray Delrian

  • 6
  • 7
  • -
  •  
  • Abil Khasan Akbar

  • 1
  • 0
  • -
  •  
  • Taimur Saleem

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Dibbyaro Hinomaru

  • 7
  • 0
  • 8
  •  
  • Setyo Pambudi

  • 5
  • 6
  • 10
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Omar Saleem

  • 4
  • 3
  • -
  •  
  • Ajhe Ray Delrian

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Taimur Saleem

  • 6
  • 2
  • 6
  •  
  • Setyo Pambudi

  • 2
  • 6
  • 10
  •  
  • Ajhe Ray Delrian

  • 6
  • 4
  • 10
  •  
  • Setyo Pambudi

  • 0
  • 6
  • 5

Sportama Junior Championships III - 2019 (UTR & PNP Points)
U10 GREEN GIRLS

  • 1
  • Milanesa Briana Susanto

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Joycelline Daryll C. Mangunsong

  • 0
  • 0
  • -
  • 4
  • Sheikha Adelyna Soares

  • 4
  • 4
  • -
  • 5
  • Tiara Maharani Sandy Putri

  • 0
  • 1
  • -
  • 6
  • Sofia Grace Santosa

  • 4
  • 4
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Maula Sa'ya

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Milanesa Briana Susanto

  • 2
  • 4
  • 11
  •  
  • Sheikha Adelyna Soares

  • 4
  • 1
  • 7
  •  
  • Sofia Grace Santosa

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Maula Sa'ya

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Milanesa Briana Susanto

  • 5
  • 4
  • -
  •  
  • Maula Sa'ya

  • 3
  • 1
  • -

Sportama Junior Championships III - 2019 (UTR & PNP Points)
U12 GIRLS

Group A
No Name Febyaro Ribby Santara Kayla Ruth Santosa Garneta Hoki Wibisono Novita Gita Purwasih Mischka Sinclaire Goenadi Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Febyaro Ribby Santara
- - -
- - -
6 6 -
4 4 -
6 6 -
0 4 -
6 6 -
4 3 -
6 3 12
3 6 14
4 3 1
-
-
-
-
- I
2 Kayla Ruth Santosa
4 4 -
6 6 -
- - -
- - -
6 6 -
3 1 -
3 2 -
6 6 -
7 6 -
6 3 -
4 2 2
-
-
-
-
- III
3 Garneta Hoki Wibisono
0 4 -
6 6 -
3 1 -
6 6 -
- - -
- - -
3 1 -
6 6 -
5 1 -
7 6 -
4 - 4
-
-
-
-
- V
4 Novita Gita Purwasih
4 3 -
6 6 -
6 6 -
3 2 -
6 6 -
3 1 -
- - -
- - -
6 6 -
3 1 -
4 3 1
-
-
-
-
- II
5 Mischka Sinclaire Goenadi
3 6 14
6 3 12
6 3 -
7 6 -
7 6 -
5 1 -
3 1 -
6 6 -
- - -
- - -
4 2 2
-
-
-
-
- IV

Sportama Junior Championships III - 2019 (UTR & PNP Points)
U14 GIRLS

  • 1
  • Kholisa Siti Maisaroh

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Ayoka Tamtiara Baely

  • 0
  • 2
  • -
  • 4
  • Sameera Talwar

  • 6
  • 6
  • -
  • 5
  • Emilia Michta

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Daniella Clara Suryapranata

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Lulwa Naswardhani

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Haru Sugimoto

  • -
  • -
  • -
  • 13
  • Bianca Alessandra Winoto

  • 0
  • 6
  • -
  • 14
  • Kendra Ong

  • 6
  • 7
  • -
  • 15
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Tiara Regita

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Kholisa Siti Maisaroh

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Sameera Talwar

  • 3
  • 1
  • -
  •  
  • Emilia Michta

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Daniella Clara Suryapranata

  • 1
  • 1
  • -
  •  
  • Lulwa Naswardhani

  • 6
  • 7
  • -
  •  
  • Haru Sugimoto

  • 3
  • 6
  • -
  •  
  • Kendra Ong

  • 2
  • 1
  • -
  •  
  • Tiara Regita

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Kholisa Siti Maisaroh

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • Emilia Michta

  • 5
  • 1
  • -
  •  
  • Lulwa Naswardhani

  • 2
  • 4
  • -
  •  
  • Tiara Regita

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Kholisa Siti Maisaroh

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Tiara Regita

  • 1
  • 1
  • -

Sportama Junior Championships III - 2019 (UTR & PNP Points)
U16-18 GIRLS

  • 1
  • Bella Ayu Septiani

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Jaina Bahirwani

  • 1
  • 1
  • -
  • 4
  • Aurellia Paquita

  • 6
  • 6
  • -
  • 5
  • Justmin Da Costa

  • 6
  • 6
  • -
  • 6
  • Emma Gunarso

  • 1
  • 1
  • -
  • 7
  • Bye

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Shelma Revahia Dinia Lubbina

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • -

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Bella Ayu Septiani

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Aurellia Paquita

  • 4
  • 3
  • -
  •  
  • Justmin Da Costa

  • 7
  • 5
  • 5
  •  
  • Shelma Revahia Dinia Lubbina

  • 6
  • 7
  • 10
  •  
  • Bella Ayu Septiani

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Shelma Revahia Dinia Lubbina

  • 1
  • 0
  • -

Sportama Junior Championships III - 2019 (UTR & PNP Points)
U8 RED

Group A
No Name Frederick Richard Wijaya Joanne Sifra Hutabarat Almaghesta Zafa Utama Dylan Suryadi Arif Roman Sada Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Frederick Richard Wijaya
- - -
- - -
- 10 -
- 5 -
- 5 -
- 10 -
- 6 -
- 10 -
- 10 -
- 8 -
- - -
- - -
4 2 2
-
-
31/33
-
48,44 -
2 Joanne Sifra Hutabarat
- 5 -
- 10 -
- - -
- - -
- 10 -
- 6 -
- 5 -
- 10 -
- 10 -
- 5 -
- - -
- - -
4 2 2
-
-
30/31
-
49,18 -
3 Almaghesta Zafa Utama
- 10 -
- 5 -
- 6 -
- 10 -
- - -
- - -
- 6 -
- 10 -
- 10 -
- 8 -
- - -
- - -
4 2 2
-
-
32/33
-
49,23 II
4 Dylan Suryadi Arif
- 10 -
- 6 -
- 10 -
- 5 -
- 10 -
- 6 -
- - -
- - -
- 10 -
- 9 -
- - -
- - -
4 4 -
-
-
-
-
- I
5 Roman Sada
- 8 -
- 10 -
- 5 -
- 10 -
- 8 -
- 10 -
- 9 -
- 10 -
- - -
- - -
- - -
- - -
4 - 4
-
-
-
-
- -
6
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
-
-
-
-
- -
Group B
No Name Adrian Alexander Kudinar Austin Gilang Silaban Phillipe Bawono Roselin Wijaya Raffa Rizky Ramadhan M.Ikhsan Al Fathdry Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Adrian Alexander Kudinar
- - -
- - -
- 10 -
- 9 -
- 1 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 4 -
- 10 -
- 6 -
- 10 -
5 1 4
-
-
-
-
- -
2 Austin Gilang Silaban
- 9 -
- 10 -
- - -
- - -
- 5 -
- 10 -
- 7 -
- 10 -
- 0 -
- 10 -
- 10 -
- 8 -
5 1 4
-
-
-
-
- -
3 Phillipe Bawono
- 10 -
- 1 -
- 10 -
- 5 -
- - -
- - -
- 10 -
- 3 -
- 3 -
- 10 -
- 10 -
- 5 -
5 4 1
-
-
-
-
- II
4 Roselin Wijaya
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 7 -
- 3 -
- 10 -
- - -
- - -
- 4 -
- 10 -
- 4 -
- 10 -
5 2 3
-
-
-
-
- -
5 Raffa Rizky Ramadhan
- 10 -
- 4 -
- 10 -
- 0 -
- 10 -
- 3 -
- 10 -
- 4 -
- - -
- - -
- 10 -
- 3 -
5 5 -
-
-
-
-
- I
6 M.Ikhsan Al Fathdry
- 10 -
- 6 -
- 8 -
- 10 -
- 5 -
- 10 -
- 10 -
- 4 -
- 3 -
- 10 -
- - -
- - -
5 2 3
-
-
-
-
- -
  • 1
  • Dylan Suryadi Arif

  • -
  • 10
  • -
  • 2
  • Phillipe Bawono

  • -
  • 8
  • -
  • 3
  • Raffa Rizky Ramadhan

  • -
  • 10
  • -
  • 4
  • Almaghesta Zafa Utama

  • -
  • 3
  • -
  •  
  • Dylan Suryadi Arif

  • -
  • 6
  • -
  •  
  • Raffa Rizky Ramadhan

  • -
  • 10
  • -
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Fri Apr 2019 08:00:00 U12 BOYS 32th round - 2 Raphael Rio Suryana Aldebaran Faza Utama
Fri Apr 2019 08:00:00 U12 BOYS 32th round - 7 Daryl Matthew Widjaja Dillon Landau
Fri Apr 2019 08:00:00 U12 BOYS 32th round - 10 Raynard Joseph Taneka Jamond Tsang Suwandi
Fri Apr 2019 08:00:00 U12 BOYS 32th round - 11 Nikhil Bahirwani Shiryu Sakamoto
Fri Apr 2019 08:00:00 U12 BOYS 32th round - 13 Matthew Bradley Listijadhi (bradley) Matthew Pierre Handajanto
Fri Apr 2019 09:00:00 U12 BOYS 32th round - 3 Joachim Mika Gunawan Rafa Jeconia Verdasco
Fri Apr 2019 09:00:00 U12 BOYS 32th round - 6 Gardan Hermawan Bryan Wilson Purnama
Fri Apr 2019 09:00:00 U12 BOYS 32th round - 14 Muhammad Faiz Habibi Rizqi Jason Suryadi
Fri Apr 2019 09:00:00 U12 BOYS 32th round - 15 Joseph Owen Lauw Justin Alamsyah
Fri Apr 2019 09:00:00 U16-18 BOYS 16th Round - 2 Mousa Khalil Ayesh Omar Saleem
Fri Apr 2019 10:00:00 U16-18 BOYS 16th Round - 3 Bryan Justin Valentino Derek Samvid Chaitanya Andhare
Fri Apr 2019 10:00:00 U16-18 BOYS 16th Round - 4 Ferrel Hugo Gunawan Ajhe Ray Delrian
Fri Apr 2019 10:00:00 U16-18 BOYS 16th Round - 6 M Yusuf Alfaris Taimur Saleem
Fri Apr 2019 13:30:00 U12 BOYS 16th Round - 4 Daryl Matthew Widjaja Eric Matthew Gunawan
Fri Apr 2019 13:30:00 U14 BOYS 16th Round - 1 Louis Maha Viro Deo Tarigan Andi Aqeel Ghaiyas Cakravastia
Fri Apr 2019 13:30:00 U14 BOYS 16th Round - 2 Alvito Nadhif Radya Raffi Ahmad Martadiredja
Fri Apr 2019 13:30:00 U14 BOYS 16th Round - 3 M.Hidayatul Rezky Djufri Owen Ray
Fri Apr 2019 13:30:00 U16-18 BOYS 16th Round - 7 Dibbyaro Hinomaru Brian Edmund Sutioso
Fri Apr 2019 14:30:00 U12 BOYS 16th Round - 1 Rafalentino Da Costa Raphael Rio Suryana
Fri Apr 2019 14:30:00 U14 BOYS 16th Round - 4 Sabri Dwi Bayhaki Raihan Dafa Darmawan
Fri Apr 2019 14:30:00 U16-18 BOYS 16th Round - 5 Abil Khasan Akbar Sulistyo Wibowo
Fri Apr 2019 14:30:00 U14 GIRLS 16th Round - 2 Ayoka Tamtiara Baely Sameera Talwar
Fri Apr 2019 15:30:00 U12 BOYS 16th Round - 2 Rafa Jeconia Verdasco Enzo Theodore Kamarga
Fri Apr 2019 15:30:00 U12 BOYS 16th Round - 3 Jaden Elliott Gardan Hermawan
Fri Apr 2019 15:30:00 U14 GIRLS 16th Round - 7 Bianca Alessandra Winoto Kendra Ong
Fri Apr 2019 16:30:00 U12 BOYS 16th Round - 5 Keitaro Hendrajanto Jamond Tsang Suwandi
Fri Apr 2019 16:30:00 U12 BOYS 16th Round - 6 Shiryu Sakamoto Calvin Suryadi Arif
Fri Apr 2019 16:30:00 U12 BOYS 16th Round - 7 Matthew Bradley Listijadhi (bradley) Muhammad Faiz Habibi Rizqi
Fri Apr 2019 17:30:00 U12 BOYS 16th Round - 8 Joseph Owen Lauw Dwi Aderahmantoro
Fri Apr 2019 17:30:00 U14 BOYS 16th Round - 6 Achmad Zidan Elsyaday Yoga Mp
Fri Apr 2019 17:30:00 U14 BOYS 16th Round - 7 Bagus Sandika Yusaka Valentino Bagas Kurniadhika
Fri Apr 2019 17:30:00 U14 BOYS 16th Round - 8 Arjun Gupta M.Nur Alfachry
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Sat Apr 2019 08:00:00 U10 GREEN BOYS 16th Round - 7 Al Raffi Pratama Ethan Jake Frans
Sat Apr 2019 08:00:00 U10 GREEN GIRLS Quarter Final - 2 Joycelline Daryll C. Mangunsong Sheikha Adelyna Soares
Sat Apr 2019 08:00:00 U10 GREEN BOYS 16th Round - 2 Titouan Parrod Dylan Yap
Sat Apr 2019 09:00:00 U10 GREEN BOYS Quarter Final - 2 Mihir Naidu Kautsar Nazil
Sat Apr 2019 09:00:00 U10 GREEN BOYS Quarter Final - 3 Reaven Rio Suryana Bryan Suryadi
Sat Apr 2019 09:00:00 U14 BOYS 16th Round - 5 Jaydon Barki Arief Riau Wiguna
Sat Apr 2019 09:00:00 U10 GREEN GIRLS Quarter Final - 3 Tiara Maharani Sandy Putri Sofia Grace Santosa
Sat Apr 2019 10:00:00 U10 GREEN GIRLS Semi Final - 1 Milanesa Briana Susanto Sheikha Adelyna Soares
Sat Apr 2019 10:00:00 U12 GIRLS Pool A Match 4 Febyaro Ribby Santara Mischka Sinclaire Goenadi
Sat Apr 2019 10:00:00 U12 GIRLS Pool A Match 6 Kayla Ruth Santosa Novita Gita Purwasih
Sat Apr 2019 10:00:00 U14 GIRLS Quarter Final - 1 Kholisa Siti Maisaroh Sameera Talwar
Sat Apr 2019 10:00:00 U14 GIRLS Quarter Final - 2 Emilia Michta Daniella Clara Suryapranata
Sat Apr 2019 11:00:00 U10 GREEN BOYS Quarter Final - 1 M Fakhri Akbar Siregar Titouan Parrod
Sat Apr 2019 11:00:00 U10 GREEN BOYS Quarter Final - 4 Al Raffi Pratama Bixenta Adzkaa Feisal
Sat Apr 2019 11:00:00 U10 GREEN GIRLS Semi Final - 2 Sofia Grace Santosa Maula Sa'ya
Sat Apr 2019 11:00:00 U10 ORANGE 16th Round - 2 Jayden Rafael Gunawan Devon Kei Enzo
Sat Apr 2019 11:00:00 U10 ORANGE 16th Round - 4 Hagia Sofhia Evan Alezeus Tandjung
Sat Apr 2019 11:30:00 U10 ORANGE 16th Round - 7 Karen Yap Al Raffi Pratama
Sat Apr 2019 11:30:00 U10 ORANGE Quarter Final - 3 Warren Russell Gunawan Lars Karan Goliono
Sat Apr 2019 12:00:00 U14 BOYS Quarter Final - 1 Louis Maha Viro Deo Tarigan Alvito Nadhif Radya
Sat Apr 2019 12:00:00 U14 GIRLS Quarter Final - 3 Lulwa Naswardhani Haru Sugimoto
Sat Apr 2019 12:00:00 U14 GIRLS Quarter Final - 4 Kendra Ong Tiara Regita
Sat Apr 2019 12:00:00 U10 ORANGE Quarter Final - 1 Niki Resya Wardana Devon Kei Enzo
Sat Apr 2019 12:00:00 U10 ORANGE Quarter Final - 2 Justin Suryadi Evan Alezeus Tandjung
Sat Apr 2019 12:30:00 U10 ORANGE Quarter Final - 4 Karen Yap Keanu Sinclair Liem
Sat Apr 2019 13:00:00 U14 BOYS Quarter Final - 2 M.Hidayatul Rezky Djufri Sabri Dwi Bayhaki
Sat Apr 2019 13:00:00 U12 GIRLS Pool A Match 2 Febyaro Ribby Santara Garneta Hoki Wibisono
Sat Apr 2019 13:00:00 U12 GIRLS Pool A Match 7 Kayla Ruth Santosa Mischka Sinclaire Goenadi
Sat Apr 2019 14:00:00 U12 BOYS Quarter Final - 1 Rafalentino Da Costa Rafa Jeconia Verdasco
Sat Apr 2019 14:00:00 U12 BOYS Quarter Final - 2 Jaden Elliott Eric Matthew Gunawan
Sat Apr 2019 14:00:00 U12 BOYS Quarter Final - 3 Keitaro Hendrajanto Calvin Suryadi Arif
Sat Apr 2019 14:00:00 U12 BOYS Quarter Final - 4 Matthew Bradley Listijadhi (bradley) Dwi Aderahmantoro
Sat Apr 2019 15:00:00 U14 BOYS Quarter Final - 3 Arief Riau Wiguna Elsyaday Yoga Mp
Sat Apr 2019 15:00:00 U14 BOYS Quarter Final - 4 Valentino Bagas Kurniadhika Arjun Gupta
Sat Apr 2019 15:00:00 U16-18 BOYS Quarter Final - 1 Rashad Aziz Omar Saleem
Sat Apr 2019 15:00:00 U16-18 BOYS Quarter Final - 2 Bryan Justin Valentino Derek Ajhe Ray Delrian
Sat Apr 2019 15:00:00 U16-18 BOYS Quarter Final - 3 Abil Khasan Akbar Taimur Saleem
Sat Apr 2019 16:00:00 U16-18 BOYS Quarter Final - 4 Dibbyaro Hinomaru Setyo Pambudi
Sat Apr 2019 16:00:00 U12 GIRLS Pool A Match 8 Garneta Hoki Wibisono Novita Gita Purwasih
Sat Apr 2019 16:00:00 U16-18 GIRLS Quarter Final - 2 Jaina Bahirwani Aurellia Paquita
Sat Apr 2019 16:00:00 U16-18 GIRLS Quarter Final - 3 Justmin Da Costa Emma Gunarso
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Sun Apr 2019 09:30:00 U10 GREEN BOYS Semi Final - 1 M Fakhri Akbar Siregar Kautsar Nazil
Sun Apr 2019 09:30:00 U10 GREEN BOYS Semi Final - 2 Bryan Suryadi Al Raffi Pratama
Sun Apr 2019 09:30:00 U10 ORANGE Final Niki Resya Wardana Keanu Sinclair Liem
Sun Apr 2019 10:30:00 U10 GREEN GIRLS Final Milanesa Briana Susanto Maula Sa'ya
Sun Apr 2019 10:30:00 U12 GIRLS Pool A Match 3 Febyaro Ribby Santara Novita Gita Purwasih
Sun Apr 2019 10:30:00 U12 GIRLS Pool A Match 5 Kayla Ruth Santosa Garneta Hoki Wibisono
Sun Apr 2019 11:30:00 U10 GREEN BOYS Final M Fakhri Akbar Siregar Al Raffi Pratama
Sun Apr 2019 11:30:00 U12 BOYS Semi Final - 1 Rafalentino Da Costa Jaden Elliott
Sun Apr 2019 11:30:00 U12 BOYS Semi Final - 2 Keitaro Hendrajanto Dwi Aderahmantoro
Sun Apr 2019 11:30:00 U14 BOYS Semi Final - 1 Louis Maha Viro Deo Tarigan M.Hidayatul Rezky Djufri
Sun Apr 2019 11:30:00 U14 BOYS Semi Final - 2 Elsyaday Yoga Mp Valentino Bagas Kurniadhika
Sun Apr 2019 12:30:00 U16-18 BOYS Semi Final - 1 Omar Saleem Ajhe Ray Delrian
Sun Apr 2019 12:30:00 U16-18 BOYS Semi Final - 2 Taimur Saleem Setyo Pambudi
Sun Apr 2019 12:30:00 U14 GIRLS Final Kholisa Siti Maisaroh Tiara Regita
Sun Apr 2019 12:30:00 U16-18 GIRLS Semi Final - 1 Bella Ayu Septiani Aurellia Paquita
Sun Apr 2019 12:30:00 U16-18 GIRLS Semi Final - 2 Justmin Da Costa Shelma Revahia Dinia Lubbina
Sun Apr 2019 13:30:00 U12 BOYS Final Rafalentino Da Costa Dwi Aderahmantoro
Sun Apr 2019 13:30:00 U14 BOYS Final M.Hidayatul Rezky Djufri Elsyaday Yoga Mp
Sun Apr 2019 13:30:00 U12 GIRLS Pool A Match 1 Febyaro Ribby Santara Kayla Ruth Santosa
Sun Apr 2019 13:30:00 U12 GIRLS Pool A Match 10 Novita Gita Purwasih Mischka Sinclaire Goenadi
Sun Apr 2019 14:30:00 U16-18 BOYS Final Ajhe Ray Delrian Setyo Pambudi
Sun Apr 2019 14:30:00 U16-18 GIRLS Final Bella Ayu Septiani Shelma Revahia Dinia Lubbina
Sun Apr 2019 15:30:00 U12 GIRLS Pool A Match 9 Garneta Hoki Wibisono Mischka Sinclaire Goenadi
Loading…